Anasayfa » Moda » Kıyafet Seçmenin Püf Noktaları

Kıyafet Seçmenin Püf Noktaları

Gardırobunuzu hiç baştan sona incelediniz mi? Güzel kıyafet seçmenin püf noktalarını bilerek artık gardırobunuz yenilenecek. Peki ya her kadının gardırobunda bulunması gerekenler nelerdir? Bu elbiseyi hangi aksesuarlarla kombinleyebilirim? Giydiğim kıyafet gideceğim mekana uygun mu? Artık bu soruları silin kafanızdan. Güzel kıyafet seçmenin püf noktalarını bilerek artık bu sorular aklınıza bile gelmeyecek.

Kıyafet Seçmenin Püf Noktaları

Doğru kıyafet seçmek öncelikle kişinin pro porsiyonuna bakar. Öncelikle kişi kendi vücudunu tanıyabilmeli ki ona göre giyinsin ve giydiği yakışsın. Bunun yanı sıra vücudunuzdaki kusurları örtmek ve cilt renginize göre de kıyafet seçmek çok önemlidir. Giydiğiniz her şey sizi farklı bir modele sokabilir. Mesela bir tişört giyer spor bir hale gelir, bir gömlek giyer resmi bir hale bürünürsünüz.

Öncelikle ten renginize göre bir renk kıyafet tercih edin. Tabi bu rengin teninize uyup uymadığına karar verin. Esmerseniz açık renkte kıyafet kullanmanız daha uygundur bunu yanı sıra leopar desenli kıyafetlerde tercih edebilirsiniz. Fiziki açıdan ince görünmek istiyorsanız; vücudunuza yapışacak kıyafetler tercih edilebilir bunun haricinde topuklu ayakkabı kullanmak sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir. Buğday renkli bayanlara gelirsek mat renkler sizin için daha uygundur. Gece kıyafet rengi seçiminizde renkli kıyafetler ve saten kumaş tercih etmeniz sizi fark edilir bir hale getirecektir. Beyaz renkli bayanlar ise diğerlerine göre kıyafet seçmekte bazen zorluklar yaşayabilir. Beyaz tenli bayanlarda açık renkli kıyafet tercih edildiğinde mat bir makyaj daha uygundur. Kıyafet seçiminde ise kahve tonları yüzündeki pastellikle birlikte uyum içerisinde olacaktır. Gece ise renkli kıyafet seçimi sizi ön planda tutacaktır.

Bunlar bir kısmı bunları tamamlamakta sizin elinizde. Kendinize güvenin. Çünkü inanmak başarmanın yarısıdır…

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git