Anasayfa » Güzellik » Kış Aylarında Cilt Bakımı

Kış Aylarında Cilt Bakımı

Soğuk havalarda cilt daha fazla yıprandığı için kış aylarında cilt bakımının daha iyi bir şekilde yapılması gerekiyor. Kış mevsimi ve soğuk havanın gelmesiyle birlikte, cildimizi korumak için verdiğimiz savaş da başladı. Çünkü bu mevsimde maalesef cildimiz çok yıpranıyor. Hem maruz kaldığımız soğuk hava, hem de ısınmak için kullandığımız yöntemler cildimizi ciddi anlamda yoruyor. Peki, kış aylarında cildimizi korumak için neler yapabiliriz?

Dışarıda soğuk havanın etkilediği cildimiz, kapalı ortamlarda sıcak havayla birlikte oldukça fazla nem kaybediyor. Bu da cildin çok fazla yıpranmasına ve erken yaşlanmasına neden oluyor. Bu sebeple kış ayları için cildimize özel bir bakım uygulamamız gerekiyor. Kış mevsimi cildi yıpratıyor olsa da, güneşe hassasiyet yaratan bazı estetik ve kozmetik bakım işlemleri için en uygun zamandır. Kış aylarının leke tedavisi, peeling ve bazı lazer uygulamaları için uygun olduğunu hatırlatalım.

Kış Aylarında Cilt Bakımı

Cildinizin nemini korumak yapabileceğiniz en iyi bakım yöntemidir. Günlük bakımınızı yaparken cilt tipinize uygun ürünleri tercih edin. Günlük bakım için cildinizi kurutmayacak ürünler kullanın. Eğer cildiniz kuru ise, nemlendirme etkisi yüksek ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Banyo yaparken, çok sıcak su kullanmayın ve banyo sürenizin 10 dakikayı aşmamasına dikkat edin. Çünkü sıcak su cildinizi yıpratacaktır. Banyodan sonra cilt tipinize uygun olan, yüzünüz ve vücudunuz için nemlendirici krem, losyon ya da vücut yağı kullanmayı ihmal etmeyin. Gün içerisinde defalarca yıkamak zorunda kaldığınız ellerinizi, her yıkamadan sonra nemlendirici ürünler kullanarak nemlendirin. Cildinizi uygun ve düzenli şekilde nemlendirmeniz, egzama oluşumunu da azaltacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git