Anasayfa » Genel » Kırkayak İlaçlama

Kırkayak İlaçlama

Kırkayaklardan kurtulmanın tek yolu profesyonel bir şekilde ilaçlama yapılmasıdır. Genel olarak katlarda, balkonlarda, bodrumlarda, rutubetli ortamlarda, yaprakların altında ve gübrelik alanlarda yaşarlar. Boyları 3 ile 7 cm arasında değişmektedir. Sıcak, nemli ve saklanabilecekleri yerleri tercih etmektedirler. Kırkayak böcekleri genellikle iki renktedirler. Bu renkler siyah ve kahverengidir. Yapı olarak çiyanlara benzeyen kırkayaklar vücutlarının her halkasında iki çift ayakları olması nedeniyle çıyandan ayırt edilmektedirler. Kırkayaklar türlerine göre besin maddeleri de değişiklik göstermektedirler. Bitkilerle beslenenler olduğu gibi etle beslenenleri de vardır.  Kırkayakla rutubetli alanları yaşam alanı olarak tercih ederler rutubetsiz yerlerde yaşayamazlar. Kırkayak ilaçlaması son derece önemlidir. Evlerinizde ya da bahçelerinizde varlığını hissettiğinizde mutlaka kırkayak ilaçlaması yaptırınız.

Kırkayağın zararları; Kırkayakların verdikleri zararlar türlerine göre değişiklik göstermektedirler. Kırkayakların zehirlileri insanlar açısından çok tehlikelidirler. Türü ne olursa olsun zehirsiz dahi olsa da üzerilerinde taşıdıkları mikroplar nedeni ile kırkayaklar insan sağlığını tehlikeye atmaktadırlar.  Mikropları nedeniyle birçok hastalığa neden olurlar.

Kırkayak İlaçlama

Kırkayaklar genellikle yağışların bol olduğu mevsimlerde yani ilkbahar, son baharda gibi vakitlerde daha çok karşımıza çıkmaktadırlar. Bu mevsimlerde üreme ve yaşama alanı bulurlar. Kırkayak böcekleri uzun süre yaşayabilmektedirler. Ancak kırkayak ilaçlamasında profesyonel bir yardımla kırkayakların ömrünü sonlandırabilirsiniz. Dünya üzerinde kırkayak türünün sekiz bin çeşidi bulunmaktadır. Kırkayaklar evlerde görüldüğünde mutlaka ilaçlama yapılmalıdır. Üzerinde taşıdıkları mikroplar nedeni ile bu böceklerden enfeksiyon kapmamız mümkündür.

Kırkayak ile mücadele; Kırkayak ile kişisel mücadele neredeyse imkansızdır. Kırkayağa karşı bulunulan kişisel mücadeleler pek etkili olmamaktadır. Kırkayakların hayatlarını sonlandırmak ve bu hayvanları evinizden uzak tutabilmek için mutlaka ve mutlaka profesyonel ilaçlama yardımı almak gerekmektedir. Yaydıkları mikroplar ve hastalıklar nedeni ile insan sağlığını tehdit ederler. İşte bu nedenle de kırkayağın bulunduğu yerde mikrop kapma olasılığı yüksektir. Ve yok edilmesi gerekmektedir. Kırkayakların yerleri tespit edilirse bir kez ilaçlama yapmak yeterli olacaktır. Ancak nüfuz ettikleri çatlak ve yarıkların ilaçlamadan sonra hızlı bir şekilde kapatılması gerekmektedir. Kırkayak böceklerinden kesin olarak kurtulma şekli uzman bir ilaçlama firmasından geçer. Eğitimli kişilerin yapacağı ilaçlama yöntemi ile kesin olarak bu böceklerden kurtulabilirsiniz. İlaçlama firmaları eğitimli ve deneyimli kadroları ile sadece kırkayaklar üzerinde değil tatarcık, sinek, salyangoz, tahta kurdu, güve, yılan, kertenkele vb. tüm haşereler üzerinde etkili ilaçlama yöntemi ile hizmet sunmaktadır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git