Anasayfa » Güzellik » Kırışıklıklar İçin Doğal Maskeler

Kırışıklıklar İçin Doğal Maskeler

Kırışıklık her cildin belli bir dönemden geçmiş olduğunun derin izleridir. Her ne kadar kadın her yaşta güzeldir deyimi doğru olsa da, yine de bakımlı olan her kadın daha güzeldir. Yılların yorgunluğu öncelikle göz kenarlarında acımazca kendisini göstermeye başlar. Sonrasında cilde ve dekolte bölgesine doğru yayılır. Kadınlar arasında cilt problemlerinin başında gelen kırışıklıklar, önlem alınmazsa ve dış faktörlerinde tetiklemesi sonucu belirgin bir şekilde ortaya çıkarlar. Stres, yorgunluk, temizlenmeyen ciltler, kötü hava koşullarına nemlendirici sürmeden maruz kalmak, güneş ışınları ve sigara dumanı dışsal faktörler arasında en belirgin olanlarıdır. İçsel faktörler de yeterli ve dengeli beslenmeden uzak yaşayan kişilerde görülür. Ayrıca genetik olarak etkilenen bir özelliği vardır. Temizlenmeyen ve gerekli özeni görmeyen cilt, yorulacağı için zamana yorgun düşerek yıpranacaktır. Bunun için evde yapabileceğiniz, mucize etkisini gösteren maskeler vardır.

Kırışıklıklar İçin Doğal Maskeler

Yumurta akı ve bal maskesi bunların başında gelir. 1 yumurta akı ve 2 yemek kaşığı çiçek balını karıştıralım. Bu karışımı yüzümüze sürelim ve dekolte bölgesinden saç bitimine kadar yedirelim. 20 dakika bekledikten sonra yüzümüzü ılık suyla yıkayalım. Elma güzellik ve sağlık için oluşmuş  bir meyvedir. İçten ve dıştan bedeni korumaya alarak güzellik verir. Aynı zamanda doğal kaymak cilde pürüzsüz bir doğallık kazandıracaktır. Her ikisinin karışımı da harikalar yaratacaktır. Öncelikle elmayı soyalım ve 3 kaşık kaymağı birkaç dakika çırpalım. Elma ve kaymak karışımını cildimize yedirelim. Yüzümüze ve dekolte bölgemize sürdükten sonra bezle kapatalım. 15 dakika bekleyelim. Cildimizi düzgün bir şekilde yıkayalım. Cildimizin bir bebeğin cildi kadar tazelendiğini ve beslendiğini hissedeceğiz. Bu harika maskelerden herhangi birini 15 günde bir kere uygulayalım. Kırışıklıklara karşı önlem alarak zamana yenik düşmediğini göreceksiniz.

Güzellik ve bakım ruhu da tazeleyerek canlılık kazandırır. Cildin yapısıyla alakalı olarak daha kolay yıpranan ciltler kendini çabuk gösterir. Dolayısıyla daha fazla önem ister. Kuru, karma ve yağlı ciltlerin ayrı ayrı bakıma ihtiyaç duymaları doğaldır. Bu karışımlar hepsinin bakımını üstlenerek, doğru bir şekilde besinini verecektir. Cilt özellikle gece uyurken nefes alır ve ertesi güne kendisini hazırlar. Bitkilerle bakım yapmak da cildin tazelenmesini sağlar. Badem maskesi bunlardan biridir. 1 tatlı kaşığı acı badem yağı, 1 tatlı kaşığı pirinç unu ve 1 yumurtanın sarısını karıştıralım. Daha sonra içine krem kıvamını alıncaya kadar süt ilave edelim. Bu karışımı karıştıralım. Duş almadan 1 saat önce dekolte bölgenizden başlayarak cildinize yedirin. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu karışımı haftada bir kere deneyin. Kozmetik ürünler cildin kimyasını bozarlar. Ne kadar kaliteli malzemeler kullanmış olursanız olun, yine de kimyasal içerdiği için cildi yoracaktır. Bu maskeler cildin dinlenmesini ve ölü derilerin atılmasını sağlayarak temizleyecektir. Her cilt tipi için uygun olan maske, yorgunluk izlerini alacak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca Doğal Maskelerle Yaşlanmayı Geciktirin başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git