Anasayfa » Güzellik » Kırışıklık Maskesi

Kırışıklık Maskesi

Kırışıklıklar kadınların doğal endişesidir. Hayatın getirdiği kaçınılmaz olumlar, yüzünüze zaman geçtikçe yansıyacaktır. Kimyasal ürünlere maruz kalma makyaj malzemeleri kalıntıları, beslenme alışkanlığı, sigara kullanımı, kötü hava şartları, cildi ihtiyacı olan nemden mahrum bırakma, stres ve doğal olarak vücudun yaşa bağlı olarak çizgilerini göstermesidir. Bir çok oluşumun tetiklediği gibi hızlandırıcı faktörler de bulunmaktadır. Bu süreci azaltabilmek, yavaşlatmak sizin elinizdedir. Evde kolayca hazırlayıp cildinize uygulayabileceğiniz gençleştirici maskenizi her zaman hazırlayabilirsiniz. Cildin gereken bakımı ve nemi almaması kırışıklık olmasını çabuklaştırır. Uzmanların evde hazırlayabileceğiniz doğal güzellik reçetelerinden faydalanabilirsiniz. Kırışıklık oluşumunun önlenmesi için ilk maskemiz herkesin uygulayabileceği ve her cilt tipi uygun olan çeşitlerden biridir. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı şap tozu, 1 adet yumurta akını karıştırıp macun kıvamına getirelim. Daha sonra cildinizin her yerine eşit miktarda uygulayın. Yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp nemlendirin. Tabi ki maskenizi uygularken cildinizi öncelikle temizleyin ve gündelik hayatın getirdiği kirlerden arındırın.

Diğer kırışıklık maskesi de oldukça basit yöntemlerden biridir. 1 tatlı kaşığı pastane mayası ve 1 yumurta akını karıştırıp cildinize yedirin. Kırışıklıklarınızı önleyerek, parlaklık veren mucize bir maskedir. Bir çok kadın bu maskeyle cildinin pürüzsüz olduğunu dile getirmiştir. Portakalın C vitamini taşıdığını, vitaminlerin cildi yeterli miktarda nemlendirdiğini biliriz. Portakalla yapılan kırışıklık maskesi de mucize güzelliğin anahtarıdır. 1 yemek kaşığı portakal suyu, önceden kaynatılmış yarım su bardağı su ve ve 2 çay kaşığı yulaf unuyla harikalar yaratacaksınız. Malzemeleri muhallebi kıvamına gelinceye kadar karıştıralım. Yüzünüze düzgün bir şekilde sürdükten sonra 10 dakika bekletin. Ilık suyun yardımıyla cildinizi arındırın. Cildinize nemlendirici sürdükten sonra farkı göreceksiniz. Strese ve yaşa bağlı olarak hızlanma gösteren kırışıklıklar, zamanla özgüven kaybına sebebiyet verebilir. Fakat küçük uygulamalarla kendinizi daha alımlı hissetmeniz kaçınılmaz olur. Malzemeleri kolay, yapılışı oldukça keyifli maskeler, sizleri zamanla olduğunuzdan daha genç hissetmenizi sağlayacaktır. Üstelik kırışıklıklar, yapılan makyajın da pürüzlü olmasına davetiye çıkarır. Gergin ve canlı görünen bir cilde uygulanan makyaj, oldukça doğal ve özenli görünecektir. Kişisel bakımına özen gösteren herkesin kolaylıkla ve zahmetsizce uygulayabileceği doğal tarifler, ruhsal sıkıntılarınıza da iyi gelecektir. Çünkü kendini doğal güzellikten yana hisseden herkes, mutluluğu yakalamıştır.

Kırışıklık Maskesi

Ebru Şallı’nın kendisinin de uyguladığı mükemmel maskelerden olan avokado maskesidir. Güzellik sırları harika bitki, meyve ve sebzelerin içinde gizlidir. Bunlardan faydalanmak da sizlerin isteğine bağlıdır. 2 yemek kaşığı pirinç unu, 1 yumurta akı, 1 yemek kaşığı kayısı yağı, 3 damla avokado yağını karıştıralım. Bütün malzemeleri cildinize iyice yedirin. Parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinizin emmesini sağlayın. Cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu muhteşem maske cildinizde harikalar yaratacaktır. İhtiyaç hissettiğiniz her zaman yapabilir, cildinizi ödüllendirebilirsiniz. Avokadonun başka bir tarifi de oldukça kolay hazırlanır. Olgunlaşmış avokadoyu 4 parçaya bölelim. Bir parçasını iyice ezelim ve püre haline getirelim. İçerisine bal ekleyip krem kıvamına gelinceye kadar karıştıralım. Bu maskeyi özellikle gece yatmadan önce cildinize iyice yedirin. Daha sonra 20 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 defa uygulayabilirsiniz. Güzelliğinizi koruyacak, canlandıracak ve açığa çıkaracak en donanımlı maskelerden biridir. Avokadonun güzelliğinizi korumasını, dış faktörlere karşı kontrol altına alması kaçınılmaz olur. Cildinizin tazeliği, güzelliği, bebeksi yumuşaklığı sizlerin elindedir. Doğal güzelliğe sahip olmak için kimyasallardan yardım almanıza gerek yoktur. Doğal yöntemlerle hazırlanabilecek maskelerle harikalar yaratabilirsiniz. Kendinizi bu anlamda yenilenmiş hissedecek, cildinizin gerildiğini fark edeceksiniz. Maskeleri uyguladıktan sonra, mutlaka nemlendirici ile destekleyin. Daha güçlü koruma sağlayacak, kırışıklıklarınız ile mücadele edecektir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git