Anasayfa » Sağlık » Kilo Nasıl Alınır? Nasıl Kilo Alabilirim?

Kilo Nasıl Alınır? Nasıl Kilo Alabilirim?

Kilo almak ve hayatımızdaki önemi
Kilo almak çoğu insan için bir sıkıntı olurken bir çok insan içinde bir kabus gibidir. Ülkemizde ön plana çıkarılan sağlık konusu şişmanlık olarak görünürken, zayıflık da ülkemizin geri planda kalmış çok ciddi problemlerinden birisidir. Kilo alma problemlerinin geri planda kalmasından dolayı günümüze kadar yapılan çalışmalar hızlandırılmış ve bu problemlere çözüm olarak bir çok yol üretilmiştir. Bu yollardan birisi kilo aldırıcı ilaçlardır.

Kilo aldırıcı haplar nasıl kullanılmalı?
Kilo aldırıcı haplar doktor kontrolünde kullanıldığında olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca her ilaç gibi bu ilaçlarda kilo aldırıcı besinlerden yani doğal yollardan üretildiği için yan etkileri de yok denecek kadar azdır.

Kilo alamayan ve zayıf olan insanlarda vitamin ve mineraller genellikle azdır. Aldığınız vitamin ve minarelleri çoğaltmanız kilo almada etken olabilir.

Her zaman vurgulanan düzenli ve dengeli beslenme kilo alımını hızlandıran en önemli etkenlerden biridir. İmkanınız el verdiği sürece, her gün aynı saatlerde ve 3 öğün yemek yemeye özen göstermelisiniz.

Çok çay ve kahve tüketiyorsanız, bunları çok aza indirgemelisiniz ya da hiç kullanmamalısınız. Çünkü çay ve kahve az da olsa metabolizmanızı hızlandırır ve daha fazla enerji kaybına neden olur. Bir diğer metabolizmayı hızlandıran şey ise sigaradır. Çevrenizde sigarayı bırakan herkesin kilo aldığı söylentisi bu yüzdendir. Her sigara, metabolizmayı %10-12 oranında hızlandırır. Ve bu da sizin için fazladan enerji kaybıdır.

Ayda 1-2 kilo en sağlıklı olan kilo alma miktarıdır. 1 ayda 5-6 kilo gibi miktarlar asla düşünmeyin. Bu sizin için sağlıksızdır.

Kilo Almak

Kilo aldırıcı besinler
Kilo aldırıcı besinlerden üretilen bu ilaçlar vücudun enerji ihtiyacını arttırarak yemek yememizi ve bu  yemeği en verimli şekilde yakmamızı sağlayarak vücut ağırlığımızı dengeli bir şekilde arttırır. Ayrıca kilo almak, zayıflığını takıntı haline getiren insanlar için çok önemli bir sağlık takviyesi olur. Bir şeyi takıntı haline getiren insanlar bunun sebebi her ne olursa olsun ciddi sağlık problemleri yaşayabilmektedir. Genellikle ruhsal sağlık problemi yaşayan insanlarda da zayıflık ve kilo alamama sorunu oldukça yaygın görülmektedir.

Kilo alımını hızlandıran besinlerin başında fazla şeker içeren ve yağlı yiyecekler gelmektedir. Bu tür yiyeceklerin içerdiği kalori çok fazladır. Fakat bu tür besinler genellikle sağlıksız beslenme oluşturur. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için dengeli beslenmek gerekir.

Şekerli besinlerin tüketiminde abur cubur olarak tabir edilen çikolata, bisküvi vb. şeyleri yemek yerine, taze meyve ve %100 meyve suları, daha sağlıklı bir şekilde şeker ve kalori alımını gerçekleştirir.

Karbonhidratın zengin olduğu besinleri tüketmek kilo almanızı da hızlandıran bir diğer besinlerdir. Ekmek, pilav, makarna gibi sağlıklı karbonhidrat içeren besinler tüketebiliriz. Bu yemeklerde, normalden fazla yağ kullanarak da, yüksek kalori alabiliriz. Fakat kullanılan yağların, zeytinyağı, tereyağı vb. şekilde sağlıklı yağlar olması tercih edilmelidir.

Sağlıklı bir kilo almanın olmazsa olmazı da kahvaltıdır. Güne güçlü bir kahvaltı ile başlarsanız hem ruhen, hem de bedenen dirençli olursunuz. Sağlıklı bir kahvaltı, sizin ruhsal olarak da iyi olmanızı sağlar.

Fakat belirtilen bu besinleri bir anda değil, gün içinde imkanınız var ise az ve sık olarak almanız zayıf bireyler açısından önemlidir. Çünkü zayıf kişilerin mideleri oldukça küçüktür.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git