Anasayfa » Sağlık » Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir

Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir

Bazı insanlar zayıflıklarından yakınarak kilo almak isteyebilir.

Kilo alımını hızlandıran besinlerin başında fazla şeker içeren ve yağlı yiyecekler gelmektedir. Bu tür yiyeceklerin içerdiği kalori çok fazladır. Fakat bu tür besinler genellikle sağlıksız beslenme oluşturur. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için dengeli beslenmek gerekir.

Şekerli besinlerin tüketiminde abur cubur olarak tabir edilen çikolata, bisküvi vb. şeyleri yemek yerine, taze meyve ve %100 meyve suları, daha sağlıklı bir şekilde şeker ve kalori alımını gerçekleştirir.

Karbonhidratın zengin olduğu besinleri tüketmek kilo almanızı da hızlandıran bir diğer besinlerdir. Ekmek, pilav, makarna gibi sağlıklı karbonhidrat içeren besinler tüketebiliriz. Bu yemeklerde, normalden fazla yağ kullanarak da, yüksek kalori alabiliriz. Fakat kullanılan yağların, zeytinyağı, tereyağı vb. şekilde sağlıklı yağlar olması tercih edilmelidir.

Kilo Aldıran Yiyecekler

Sağlıklı bir kilo almanın olmazsa olmazı da kahvaltıdır. Güne güçlü bir kahvaltı ile başlarsanız hem ruhen, hem de bedenen dirençli olursunuz. Sağlıklı bir kahvaltı, sizin ruhsal olarak da iyi olmanızı sağlar.

Fakat belirtilen bu besinleri bir anda değil, gün içinde imkanınız var ise az ve sık olarak almanız zayıf bireyler açısından önemlidir. Çünkü zayıf kişilerin mideleri oldukça küçüktür.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git