Anasayfa » Spor » Kayak Nasıl Yapılır

Kayak Nasıl Yapılır

Günümüzde kayak en çok tercih edilen sporlarımızdan biridir. Kayak yapmak insana oldukça keyif vermektedir. Fakat bu sporun eğitimini almadan bunu başaramayabiliriz.

Kayak yapmaya ilk başlayanlar için kayak yapılacak bölgenin uygun olması gerekmektedir. İyi öğrenmeniz açısından düz yerler sizin için uygun olacaktır. İlk aşamada geniş ve yuvarlak kenarlı ve geniş topuklu kayaklar tercih etmelisiniz. Bu sayede daha sağlam durabilir ve kendinizi rahatlıkla ayakta tutarak kaymaya başlayabilirsiniz. Bir uzmandan mutlaka yardım almalısınız. Yavaş bir şekilde kaymaya başlayabilirsin. Kayak yapmak istiyorsa kendinizi dengede tutabiliyor olmalısınız. Denge problemi olanlar kayak yapmakta oldukça güçlük çekebilirler. Kayak yapmaya çalışırken aceleci davranmayın. İlk seviye de olanlar önce kayak yapmanın inceliklerini öğrenmelidirler. Bulunduğunuz seviyenin gerektirdiği hareketleri yapmalısınız. Bacak kaslarınızı güçlendirmek için hareketler yapmaya başlamalısınız. Aksi halde gün içinde çabuk yorulabilir ve kolay öğrenemezsiniz.

Altta paylaştığımız 4 parçadan oluşan kayak dersleri videolarını sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederiz.

Kayak esnasında hareket ve dönüşlerinizi dengeli yapmaya dikkat etmelisiniz. Yeni başlayanlar dengelerini kontrol edemedikleri için defalarca düşmek onlar için kaçınılmazdır. Ters bir harekette vücudunu herhangi bir yeri incinebilir ve sakatlıklara neden olabilir. Bu durumu en aza indirebilmek için destek almak çok faydalı olacaktır. Uzmanlar kesinlikle ani hareketlerden kaçınılması gerektiğini vurgulamaktadır.

Kayak

Kayak sporu mutlaka denenmesi gereken bir spordur. Ancak kurallarına uyarak öğrendiğinizde zevkli hale gelir. Ve en iyi o şekilde öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git