Anasayfa » Güzellik » Kaş ve Kirpik Bakımı

Kaş ve Kirpik Bakımı

Kaş ve kirpik estetik açısından oldukça önemlidir. Gözlerin bakışını derinleştiren, daha alımlı gösteren kaş ve kirpik ayrılmaz ikilidir. Zayıf görünen kirpikler doğuştan gelen bir oluşumun yanı sıra zamanla da cılızlaşıp zayıf olabilirler. Mükemmel kaşlar ve uzun kirpiklere sahip olmak çok zor değildir. Bitkilerin getirdiği mucizelerden faydalanarak istediğiniz gibi kaşlara ve kirpiklere sahip olabilirsiniz. Son derece naturel, doğal bir güzelliğe sahip olmak için bitkilerin gücüne inanmak ve düzenli kullanmak gerekiyor. Bayanların hiçbir estetiğe gerek kalmadan kısa sürede biçimli kaşlara sahip olması kaçınılmaz olacaktır. Yüzün şeklini bile değiştiren kaşların nasıl göründüğü çok önemlidir. Seyrek kaşlara sahip olan bayanlar, daha canlı ve hareketli bir görünüme sahip olabilirler. İncelmiş kaşlardan ve kirpiklerden sıkıldıysanız ve yüzünüzdeki doğal güzelliği ortaya çıkarmak istiyorsanız mutlaka uzmanların önerilerine ve bilgi birikimlerine kulak vermeniz gerekiyor. Kirpikler ve kaşlar fazla oynanmaktan dolayı dökülmelere ve seyrekleşmeye maruz kalabilirler. Yanlış alınan bir kaş tanesi bile yüzünüzün şeklini olumsuz yönde etkileyebilir. Bakışların netleşmesi için doğal kaynakların verdiği muhteşem değişikliği hemen uygulamak gerekiyor.

Kaş ve Kirpik Bakımı

Özellikle badem yağı kıl köklerini güçlendirdi için uzmanların ilk önerisi olarak dikkate alınıp kullanılması gerekiyor. Badem yağıyla kaş ve krpik köklerini besleyelim. Besleyici badem yağını dürdükten sonra uzun süre kaşlarda sabit kalmasını sağlayalım. Gür kaş ve kirpikler için uygulanacak özel tarifler doğal güzelliğin aynası olarak yüzünüzde yansıyacaktır. 1 diş sarımsak, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı çam balıyla hazırlayabileceğiniz harika bir karışım sizleri bekliyor. 1 diş sarımsağı dilimleyelim. Çam balı ve badem yağını içine ekleyelim. Hazırlamış olduğumuz bu harika karışımı bir gün süreyle bekletelim. Daha sonra kulak çöpüyle kaşlarımıza günde 2 defa sürelim. Bu uygulamayı kısa bir süre uyguladıktan sonra farkı mutlaka kaşlarınızda göreceksiniz. Başka bir karışım ise, 1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştıralım. Kulak çöpünü karışıma batıralım ve duşa girdikten sonra kaşlarınıza ve kirpiklerinize sürün. 1 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz. Onarıcı bakım görevini gören karışım sayesinde kısa sürede gür kaş ve kirpiklere kavuşmuş olacaksınız.

Kaş ve kirpikler bayanlar için en önemli estetik sembolüdür. Bakış ve yüzünüzün simasını değiştirecek olan harika bakım uygulamalarıdır. Bitki yağları oldukça yararlıdır ve son derece ekonomik olarak doğal güzelliğinize kavuşabilirsiniz. Kaş ve kirpiklerin gür ve güzel görünmesi köklerinin ne kadar güçlü olduğuyla alakalıdır. Bunun için yapmanız gereken tek şey köklerini besleyerek daha güçlü köklerin çıkmasını sağlamaktır. Tatlı badem yağının her anlamda estetik açısından fayda sağladığını göz önünde bulundurursak, kaş ve kirpik köklerini de güçlendireceği kaçınılmaz olacaktır. Bakım işlemlerini uyguladıktan sonra gül suyuyla temizliğini yapabilirsiniz. Her şeyin doğal kullanılması doğal güzelliği de beraberinde getirecektir. Kirpiklerin güçlü olması sadece uygulanacak bakım ürünleriyle yeterli olmamaktadır. Makyaj ürünlerinden kirpiklerinize uyguladıktan sonra mutlaka temizlemelisiniz. Kesinlikle rimelin kalıcı kimyasalıyla uykuya girmeyin. Sabaha kadar kirpik köklerine işleyen kimyasallar, zamanla kirpik dökülmelerine neden olacaktır. Bunun için temizlik güzelliğin başında gelen bakımdır. Bu bakımlar sayesinde gözlerinize hiçbir şey sürmeden de tabiri caizse, ok gibi kirpiklere kavuşabileceksiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git