Anasayfa » Sağlık » Karanfil Diş Ağrısına İyi Gelirmi

Karanfil Diş Ağrısına İyi Gelirmi

Karanfil diş ağrısına iyi gelir mi? diye hep sorulur ve diş ağrısında kullanılan bir yöntemdir. Bilindiği gibi diş ağrıları hepimizin yaşamı boyunca en çok şikayet ettiğimiz rahatsızlıklardan bir tanesi. Bizler diş ağrısını pek ciddiye almayız ve dayanılmaz acılar çekene kadar da doktora gitmeyi hep erteleriz. Diş ağrısını geçici süreliğine de olsa durdurmak için yollar aramaya başlarız.

Diş ağrısı dayanılamaz aşamaya geldiğinde günlük hayatı oldukça fazla etkiler. Doktora gidemeyeceğimiz durumlarda ise en etkili ilacımız antiseptik özelliğe sahip olan karanfildir.

Karanfil Diş Ağrısına İyi Gelirmi

Evet, karanfil kesinlikle diş ağrısına iyi gelmektedir. Birçok kişi karanfil yöntemiyle diş ağrısından kurtulmuştur. Karanfilin içerisinde bulunan tomurcuk taneleri uyuşturucu etkiye sahiptir. Dişe uygulandığında ise dişi uyuşturarak ağrıyı kesmektedir. Karanfil diş ağrısında etkili olduğu gibi ağızdan gelen kötü kokuların giderilmesinde de kullanılır. Ayrıca diş hekimleri tarafından da kullanılıp tavsiye edilmektedir. Diş hekimleri genellikle karanfil yağını kullanırlar.

Ağrıyan dişe karanfil tohumunu ağzınızda yumuşatarak bastırarak uygulayabilirsiniz ya da piyasada satılan karanfil yağını alıp pamuk batırıp dişin üzerine koyabilirsiniz. Bir süre sonra diş etinin uyuştuğunu ve ağrının git gide yok olduğunu göreceksiniz. Ağrıyan dişe baskı uygulayacağınız için biraz acı hissedebilirsiniz fakat uyuşma etkisiyle o acı da kaybolacaktır.

Karanfil kalıcı bir çözüm olmadığı için eğer dişinizdeki problem ileri derecede ilerlediyse ağrı daha da şiddetlenerek tekrar tekrar oluşacaktır. Bu durum da mutlaka bir diş hekimine görünmelisiniz.

Benzer konular

Yorumlar (1)

  • eren

    45 dk once 1 adet apranax aldim. Etki etmedi. 25 dk önce 1 adet daha aldım ve hemen arkasından diş üzerine karanfil koydum. Bir nebze azalttı gibi ama hala sancılar içindeyim. Duvar kemiriyorum resmen. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

    Cevapla
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git