Anasayfa » Moda » Jartiyer Nedir

Jartiyer Nedir

Jartiyer bayanların vazgeçilmez aksesuarlarından bir tanesidir. Erkeklerin ilgisini çekmesinden dolayı bayanlar jartiyeri erkekleri etkilemek için kullanırlar.

Naylon çorap çıktığından beri bayanlar jartiyeri hep kullanmışlardır. 1959 yılında külotlu çorabın icat edilmesinden kısa bir süre sonra da jartiyer icat edilmiştir.

Aslında erkeklerin en beğendikleri aksesuar olan jartiyerin ne olduğu konusunda, erkeklerin büyük bir çoğunluğu jartiyerin ne olduğunu yanlış bilmektedirler. çoğu erkek jartiyeri ince çorap sanıyor.

Peki nedir bu jartiyer?

Jartiyer bayanların ince çoraplarını tutturmak için kullandıkları bele giyilen alt kısmında kumaş veya lastik bağın bulunduğu bir aksesuardır.

Jartiyer Nedir

Diz üstüne giyilen ince çorabın bacaktan kaymasını engellemek amacıyla kullanılır. jartiyerin uzunluğu boya göre ayarlanabilir ve ucunda bulunan klips sayesinde ince çoraba tutturulur.

Külotlu çorap yerine jartiyerli ince çorap giymek daha sağlıklıdır.

Külotlu çorap bel bölgesini tamamen sarıp cildin hava almasını engellerken, jartiyerle beraber giyilen ince çorap da bel ve dizüstü bölgesi açık kalacağından cildin hava almasına da olanak sağlar.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git