Anasayfa » Genel » İtalya’da Kahvaltı Restoranları

İtalya’da Kahvaltı Restoranları

İtalya gezisi planlıyorsanız, şüphesiz yemek yiyeceğiniz yerlerin listesini de yapmanız gerekecek. İtalya tarihi dokusu, mimarisi ve gece kulüpleriyle bir yandan sizi cezp ederken, bir yandan da İtalya’da birbirinden değişik lezzetler deneme imkanınız olacak. Doğru mekanlarda sıkı bir kahvaltı veya brunch yapmak iyi bir seçenek olacaktır. İşte İtalya’da kahvaltı restoranlarının en popülerleri!

Giardino dell’Uliveto – Roma

Roma L’Hotel Cavalieri Hilton içinde yer alan Giardino dell’Uliveto restoranı otelin diğer restoranlarıyla karşılaştırıldığında daha rahat bir yemek ortamı sunuyor. Giardino dell’Uliveto Pazar brunchı başlatan Roma’nın ilk restoranları arasında yer alıyor. Restoranda ayrıca haftanın yedi günü kahvaltı sunulmaktadır.

Berlin Cafe – Milan

Alman tarzındaki bu kafede etkileyici bir brunch menüsü yer alıyor. Menüdeki bazı yiyecekler sürekli olarak menüye dahilken, bazıları gün gün değişiyor. Menüdeki yiyeceklerin isimleri de oldukça ilgi çekici. Genç, canlı ve modern bir atmosfere sahip olan kafede şarap menüsü de yer alıyor.

İtalya'da Kahvaltı Restoranları

Il Colombaio – Siena

Muhteşem bir villa içinde yer alan restoranda ünlü şef Vincenzo Di Grande yiyeceklere lezzet katıyor. Geleneksel İtalyan hamur işlerinin yanı sıra İtalya’ya özgü tatları denemek isteyen misafirler için özel yemekler de bulunuyor. Kaliteli bir hizmete sahip olan restoranda rafine bir atmosfer hakim.

Caffè della Pace – Roma

1800′lerden beri Caffè della Pace aynı yerde bulunuyor. Caffè della Pace o zamandan beri birçok kez el değiştirdi. Yeni sahibi ise 1970 yılından beri restoranı işletiyor. Küçük bir bahçesi bulunan kafede İtalya’nın havasını solurken bir yandan da lezzetli kahvaltınızın tadına varabilirsiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git