Anasayfa » Teknoloji » iPod Touch 5 İncelemesi

iPod Touch 5 İncelemesi

iPod Touch 5, iPhone serilerinin telefonsuz hali olarak bilinen cihazı fiyatı ve özelliklerine baktığımız zaman satın alınabilecek, hem kesesini düşünen hem de kaliteden geri kalmak istemeyen kullanıcılara hitap edecek gibi görünüyor.

iPod Touch 5’in, son derece ince, hafif ve kullanışlı olması bizden tasarım yönünden tam not alıyor. Özellik olarak bakıldığı zaman iPhone 5’le neredeyse aynı özelliklere sahip fiyat yönünden bakıldığı zaman da çok uygun olması kullanıcıları bu cihaza yönlendiriyor. iPhone 5, 110 gram iken iPod Touch 5 88 gram, ayrıca iPhone 5’e göre 1.5 mm daha ince. İşletim sistemi yenilenmiş olup iOS 6’ya sahip, zengin içerikli uygulamaları ve daha şık görünen menüsü ile kullanıcılarına sunuluyor. iPod Touch 5 denildiği zaman akla gelen görüntü ve ses kalitesi yine kendini belli ediyor ve 1136×640 piksellik çözünürlüğü ile kalitesini gösteriyor. 512 mb ram’a sahip iPod Touch 5, 32 gb ve 64 gb’lık depolama seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. iPod touch 5, iPod touch 4’e göre pili daha uzun ömürlü 1030 mAh batarya gücü ile yükselttiği özelliklerdendir.

iPod Touch 5

iPod Touch 5, özetlemek gerekirse fiyatı gayet uygun, eski sürümüne göre daha ince, geliştirilmiş kamerasıyla belki de tek hatasını düzelterek dersine iyi çalıştığını gösteriyor. Bizim incelediğimiz kadarıyla da kullanıcılardan genellikle olumlu yönde yorum aldığımız Apple’ın yeni oyuncağı, teknoloji marketlerde reyonlardaki yerini aldı.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git