Anasayfa » Teknoloji » iPod Özellikleri

iPod Özellikleri

iPod, sadece müzik dinleme aracı değil, aynı zamanda taşınabilir harici bir hard disk olma özelliğini de beraberinde barındırır. Buna ek olarak, kablo yardımı ile televizyona bağlanarak, içerisinde bulunan resimleri, slayt show olarak izlemeye olanak sağlar. Ayrıca iPod üzerinde bulunan ekrandan video izleyebilmek de mümkün. Eve ya da iş yerine giderken otobüste video klip, dizi, film ve çeşitli videolar izleyebilirsiniz. İpod’un depolama alanı iPod çeşitlerine göre değişir. İpod çeşitlerinden, iPod video 30 GB ve iPod video 60 GB olarak iki çeşidi bulunmaktadır. En yüksek kapasiteli iPod ürünü iPod 80 GB’tır. İpolar iki farklı renge sahiptir. Beyaz ve siyah renkleri piyasada mevcuttur.

iPod

iPod’a nasıl şarkı yüklenir?

iPod aldığınızda kutu içerisinde çıkan bilgisayar bağlantı kablosu ile şarkı yükleyebilirsiniz. iPod ile bilgisayar arasında kablo ile bağlantıyı sağladıktan sonra karşınıza çıkan pencereden müzik paneline girerek, bu alanda müzikleri üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Müzik ekleyebilir ya da silebilirsiniz. Tüm işlemler sürükle bırak tekniği ile yapılabilmektedir.

iPod Shuffle:

1 GB depolama alanı bulunmaktadır. Bu alanı parçalara ayırmak mümkündür. İstenildiği kadarını hard disk olarak ayarlanabilmektedir. Yaklaşık 200 adet şarkı barındırabilmektedir. Oldukça küçük ve kullanışlı bir tasarımı vardır. Cebe ya da gömlek arasına sıkıştırılabilir. Bayanlar iPod Shuffle’yi toka şeklinde dahi kullanabilmektedir. Her ne kadar depolama alanı kısıtlı olsa da kullanışlılık bakımından çok avantajlıdır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git