Anasayfa » Cep Telefonları » iPhone 4S Siri Özelliği

iPhone 4S Siri Özelliği

iPhone 4S telefonunuzda Siri özelliğini çalıştırmak için, iPhone 4S cep telefonu üzerinde bulunan tuşa 4 – 5 saniye basılı tutmalısınız. Siri, iPhone 4S telefonlarda bulunan bir özelliktir. Telefon içerisinde herhangi bir uygulamayı açmak ya da herhangi bir hizmetten yararlanmak adına Siri uygulaması kullanılır. Siri uygulamasını aktif hale getirdikten sonra sözlü olarak ne yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Daha sonra Siri, size otomatik olarak, şunu mu demek istediniz şeklinde geri dönüş yapacaktır. Sizde evet ya da hayır şeklinde komut vererek onaylayabilir ya da ret edebilirsiniz. iPhone 4S – Siri’nin Türk kullanıcılar açısından en büyük olumsuz yanı Türkçe destek verememesidir. Bu nedenle Siri uygulamasına isteklerinizi İngilizce olarak bildirmeniz gerekiyor.

iPhone 4S Siri

Siri hangi amaçlarda kullanılabilir?

iPhone 4S cep telefonu içerisinde bulunan herhangi bir uygulamayı açmak için Siri’den yardım alabilirsiniz. Ya da rehberde bulunan birisini arama konusunda Siri tam destek sağlamaktadır. Örneğin; Cem olarak rehberde kayıtlı birisini arayacaksanız, “Call CEM” komutunu Siri’ye göndermelisiniz. Siri eğer sesinizi doğru algıladıysa “Did you mean Call Cem” şeklinde dönüş yapacaktır.

Siri uygulamasının dezavantajları:

Türk kullanıcılar için Türkçe özelliğinin bulunmaması en büyük dezavantajıdır.

Siri uygulamasında aksan çok önemlidir. Aksanı tam oturmamış kişilerin konuşmaları algılanmayabilir ya da yanlış algılanabilir. Bu nedenle Siri, söylenenleri algıladığında doğrudan yapmak yerine kullanıcıdan ikinci bir onay bekliyor.

Siri uygulaması geliştirmeye çok müsaittir. Yakın gelecekte çok daha iyi bir Siri teknoloji severleri bekliyor.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git