Anasayfa » Cep Telefonları » iPhone 4S İncelemesi

iPhone 4S İncelemesi

2010 yılında piyasaya çıkarılan ve Amerika’da satışı yapılan iPhone 4S piyasaya çıktığı günden itibaren üç gün içerisinde yaklaşık 2 milyon kadar satış yaptı. Resmi kayıtlara göre bu bilgi gerçek çıkmıştır. Ekranında oldukça kaliteli bir görüntü olduğunu keşfettik. iPhone 3GS modeline göre daha yüksek çözünürlükte bir ekranla karşılaşıyoruz. Yazılar daha okunaklı, daha canlı ve kaliteli görünmekte. Göz yormayan tasarımıyla harikalar ötesi. Boyu diğer iPhone nesillerine göre biraz uzun, en olarak ise biraz daha ufaldığını görüyoruz. Dolayısıyla elinize daha rahat uyacak şekilde bir telefon. Facebook gibi uygulamaları da gayet göz yormayacak bir biçimde açmaktadır. Uygulamalar son derece hızlı bir şekilde açılmaktadır. iPhone 3GS’e göre daha hızlı bir telefon olduğunu kanıtlamıştır. Hız testlerinde diğer nesillere göre daha hızlı olduğu, performansının yüksek olduğu görünmektedir.

iPhone 4S

iPhone 4S kamera bakımından 5 MegaPiksel’e yükseltilmiş. Önde 3G kamerası da geliştirilerek diğer nesillere göre ön 3G kamerası daha kaliteli ve belirgin görüşme ve resim çekmektedir. Flash seçeneği eklenen kamera yanına isterseniz otomatik flash modunu, isterseniz manuel modda kullanabilme seçeneği sunulmuş. iPhone 4S ile iPhone 3GS ile çekilen resimlerin karşılaştırılmasına bakıldığında aslında arada çok büyük bir fark yok. Ancak Ebat ve boyut olarak iPhone 4 daha fazla ve büyük olduğu için kalite bir adım önde gözüküyor. Harika bir tasarım çıkaran Apple firması yine yapmış yapacağını. iPhone 4S ile flash kullanmadan çekilen fotoğrafların daha aydınlık ve parlak olduğunu gözlemliyoruz. Dolayısıyla daha belirgin ve net bir fotoğraf çıkıyor karşımıza.

Micro SIM kartı özelliği kullanıldığı için diğer SIM kartlarına göre micro sim kartları daha ufak ve hafif. Boyut olarak gerçekten çok küçük olan sim kartları aslında gayet kullanışlı olmasına rağmen sim kartı aldığınız zaman kaybolma ihtimali çok yüksek. FaceTime adlı görüntülü konuşma internet paketiyle birlikte çalışmaktadır. Bu yüzden hız kalitesi kullanmış olduğunuz hat firmasının kalitesine ve çekim gücüne bağlıdır. iPhone’nin bir diğer özelliğiyse hızlı program çalışması. 3G açtığınızda otomatik tüm programlar devreye giriyor. İnternet anında başlayarak görüşmeniz açılıyor ve başlıyor. Ancak kesinti konusunda hat firmanızın çekim gücü ve kalitesine bağlı olduğunu tekrar üstüne basa basa belirtmek istiyoruz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git