Anasayfa » Bilgisayar » iPad 5 İncelemesi

iPad 5 İncelemesi

iPad5, Apple`in teknoloji severlere son hediyesi oldu. Bir önceki modellerine göre daha gelişmiş özellikler barındıran iPad5, yanınızdan ayırmayacağınız son sevgiliniz olacaktır. Zira ürünün zarif hatları ve yüksek çözünürlüğe sahip ekranı adeta gözlerinizi esir almakta, sizi kendisine hayran bırakmaktadır.

iPad5, bir önceki modellerinden farklı olarak daha küçük bir ekrana sahiptir. Ancak buna rağmen gelişmiş ekran özelliğinden dolayı daha bir tatlı ve daha sevimli görünmektedir. Apple mühendislerince yeni geliştirilen ios6.0 ile aynı anda birçok uygulama çalıştırılmakta ve sorunsuzca kullanılabilmektedir. Daha yüksek çözünürlüğe sahip kamerasıyla da yüksek çözünürlüklü fotoğraf veya video çekebilir, facebook veya twitter gibi sosyal ağlarla anında paylaşabilirsiniz. Eski iPadlerde kullanılan 3G yerine 4G, 512 MB bellek yerine 1 GB bellek kullanılarak daha hızlı, akıcı ve kesintisiz kullanım sunmaktadır. İnternette gezinirken kendinizi denizde dalgalara bırakmış, akıp gider durumda buluyorsunuz. Dokunmatik ekranın sizi anlıyormuş gibi hızlı tepki vermesi ise adeta sizi kendinizden geçirecektir. Geliştirilmiş uzun pil ömrü ve ses sistemiyle daha eğlenceli saatler geçirebilir, bluetooth cihazlara bağlanırken daha düşük güç tüketebilirsiniz.

iPad 5

iPad5, Apple`in bundan sonra da tablete yön vereceğinin işaretini vermektedir. Zira otomobil dünyasında bir otomobilin konfor ve gelişmişliği ifade edilirken Mercedes gibi araba denilir ya, tablette de ipad gibi denilirse şaşmamak gerekir. Anlayacağınız Apple daha iyisini yapana kadar tablet severler iPad5`ten vazgeçemeyeceklerdir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git