Anasayfa » Bilgisayar » iPad 4 İncelemesi

iPad 4 İncelemesi

iPad 4, geçtiğimiz ilkbaharda piyasaya sürülen ‘’yeni iPad’’ in bir üst sürümü olarak reyonlarda yerini aldı. Yeni ürünler bazında bir hayli iddialı olan Apple bu sefer adını dördüncü nesil iPad olarak bildiğimiz iPad Mini’yi piyasaya sürerek iPad’in eskimeyeceğini bizlere bir kere daha gösteriyor.

iPad 4’ün eski sürümü üçüncü nesil iPad’e göre 2 kat daha hızlı, daha uzun pil ömrü lightning (yıldırım) dock bağlantı noktası özelliklerine rağmen aynı fiyat olması kullanıcılar için çok büyük bir avantaj. Önceki iPad Mart ayında çıkmıştı. Sadece 9 ayda dördüncü nesil iPad’i bu özelliklerle satışa sunması kullanıcıları bu ürüne biraz daha fazla yönlendiriyor. Fakat dışarıdan bakıldığı zaman görünümünde bir değişiklik görmek neredeyse olanaksız. Çünkü bu iki ürün de aynı boyutlara ve aynı ağırlığa sahip.

iPad 4

Bu yeni ürünün Wi-Fi modeli 652 gram ağırlığa ve 241.2×185.7×9.4 mm boyutlara sahip. Ergonomi açısından bakıldığı zaman iPad 3 ve iPad 4 aynı özelliklere sahip. Yuvarlak köşeleri sayesinde iPad 4, elde rahatlıkla kullanılmaktadır. VGA kameranın yerini 1.2 megapiksellik yüksek çözünürlüklü 720p video destekli HD kamera alıyor. Ekran 2048×1536 piksellik çözünürlüğe sahip 264 ppi’lik piksel yoğunluğuyla keskin bir görüntü kalitesi sunuyor.

iPad 4’ün Kamerası ve lightning dock bağlantı noktası dışında iPad 3’ten farklı kılan özelliği A6X işlemci olmasıdır. Sınıfındaki diğer ürünlerle ve iPad 3 ile karşılaştırıldığı zaman yine bir adım önde olması ürüne olan rağbeti artırıyor.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git