Anasayfa » İnternet » İnternet Sitenizi RSS ile Güçlendirin

İnternet Sitenizi RSS ile Güçlendirin

Rss sayesinde web sitenizi arama motorlarına daha kısa sürede tanıtabilirsiniz. Ayrıca Rss abonelikleri sayesinde okurlarınıza en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Rss

RSS Nedir?

RSS, Netscape firmasının bir buluşudur. İnternet sitelerine RSS özelliği eklenerek ziyaretçilerin ilgili internet sitesini tarayıcılara kayıt etmesini sağlayan, site üzerinde herhangi bir güncelleme esnasında ziyaretçileri uyaran ve hafızasında son 10 ya da son 20 güncellemeyi tutan bir üründür.

RSS Nasıl Kullanılır?

RSS, e-posta programları, çeşitli tarayıcılar ve bu amaçla çalışan programlar aracılığı ile kullanılmaktadır. Girdiğiniz internet sitesinin RSS özelliği var ise tarayıcının üst kısmında RSS simgesi belirecektir. Bu simgeye tıklayarak, girmiş olduğunuz internet sitesinin son güncellemelerini görebilirsiniz. Eğer düzenli olarak takip ettiğiniz bir internet sitesi varsa RSS özelliklerinden güncelleme olup olmadığını ya da hangi konularda güncelleme olduğunu rahatlıkla erişebilirsiniz.

Her tarayıcı farklı ara yüzde RSS bilgilerini okur. Bu nedenle RSS uygulamasının ara yüzü sabit değildir ve tarayıcılara göre değişkenlik gösterir. RSS ağ günlükleri (blog) sitelerinde de tıpkı internet sitelerinde olduğu gibi kullanılabilmektedir.

İnternet Sitenize RSS Ekleyin:

RSS, XML tabanlı bir uygulamadır. Ağ günlüklerinin hemen hepsinde ve WordPress temalarda otomatik olarak RSS desteği bulunmaktadır. Eğer internet sitenizin kodlama ve tasarımını kendiniz yaptıysanız, hazır kodlar kullanarak RSS uygulamalarını internet sitenize ekleyebilirsiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git