Anasayfa » İnternet » İnternet Hızlandırma Yolları

İnternet Hızlandırma Yolları

İnternet bağlantınızı nasıl hızlandıracağınızı bu yazımızı okuyunca öğreneceksiniz. :) Öncelikle bilinmesi gerekir ki internet bağlantı hızımız ne kadar yüksek olursa olsun öyle anlar gelir ki neredeyse koptu sanırsınız. İyi güzel de arkadaş ben internet bağlantımı en yüksek performansta kullanıp, hızın tadını çıkarmak istiyorum derseniz aşağıya bakın :)

Kullanmakta olduğunuz interneti yanlış yapılandırmalarla mümkün olan en iyi hızdan daha yavaş kullanıyor olabilirsiniz.

Kopma derecesine gelen internet bağlantısını hızlandırmak için farklı farklı yöntemler mevcut durumda. Tabi ki bunların bir çoğunu herkes yapabilirken, bir kısmı da oldukça karışıktır. Biz kolay olanları inceleyecek olursak ;

İnternet Hızlandırma

  1. En önemli maddelerden biri bu, adsl kullanırken mutlaka paralel bir telefonun hatta bağlı olmaması gerekmektedir. Aksi taktirde paralel telefon internet hızını önemli ölçüde düşürmektedir.
  2. Browser’ınızı yapılandırın, böylece grafikleri, animasyonları, sesleri,videoya da diğer multimedya içeriklerini gösterilmemesini sağlayabilirsiniz.
  3. İnternet trafiği azaldığında sörf yapın. Trafiğin en az olduğu zamanlar genellikle hafta sonları ve akşam saatleridir.
  4. Önbelleğinizi etkili kullanın. Önbellek, en son ziyaret ettiğiniz internet sitelerini depolayan yerdir. İnternet bağlantınızı hızlandırmak için, önbellek tahsisini yeniden boyutlandırmanız ya da önbelleğinizi periyodik olarak temizlemeniz gerekebilir.
  5. Modeminizin doğru olarak yapılandırılıp yapılandırılmadığından emin olun.
  6. İnternete cep telefonunuzdan edge ile bağlanıyorsanız 3G`ye geçin veya ISDN, DSL, uydu, kablolu modemle değiştirin.
  7.  Çok daha hızlı internet istiyorsanız dededen kalma mevcut modemlerinizi atın. Adsl hızını 8 Mb/s’ye yükseltin veya Vdsl’e geçin.

Bu 6 maddeyi uyguladığınızda hızlı internet’in tadını çıkaracağınızı düşünüyoruz. :)

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git