Anasayfa » Sağlık » Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kadınların fazla kilolarından kurtulmaya olan arzusu hızla artmaktadır. Kiloların yaz aylarında daha çok dikkat çektiği kadınlar tarafından düşünülmektedir. Ancak yaza yaklaşmamızla hızlı ve sağlıksız kilo verme yöntemleri gündeme gelmektedir. Uzmanlar bu hızlı yöntemlere karşı kadın ve erkek, herkesi uyarmaktadır. Kilo vermek kısa düreli bir amaç olmamalıdır ve sağlıklı beslenme yaşam biçimimiz haline gelmelidir. Bilinçsiz yapılan diyetler ve hızlı kilo verme yöntemleri hastalıklara yol açmaktadır.

Tek gıda rejimi ve ya protein ağırlıklı diyetler vücudun ihtiyaç duyduğu diğer besinleri ve vitaminleri almasını engellediği için son derece sağlıksızdır. Ayrıca bir besin türünün fazla tüketilmesi gut adı verilen hastalığa sebep olabilmektedir. Hızlı kilo verme yöntemlerinden olan tek çeşitle beslenme yöntemi hayat boyunca devam edilemeyecek bir yöntemdir.

Hızlı Kilo Verme

Hızlı kilo verme yöntemlerinden biri olarak kadınlar günde 5 öğün yiyorsa bunu ikiye veya bire düşürme olarak görmektedirler. Ancak öğün sayısını azaltarakta zayıflamak mümkün görünmemektedir. Çünkü tek bir öğünde vücuda fazlaca besin depolamak sindirim sistemine zarar verecektir ve bünyeyi rahatsız edecektir. Hızlı kilo vermek isterken besinler kilo yapmaya sebep olacaktır. Yapmanız gereken ise öğünleri sık tutarak ve öğünlerde daha az yiyerek zayıflamak olabilir. Öğün sayısını ikiye düşürdüğünüzde öğünler arasında daha fazla acıkacaksınızdır ve yemeklere daha fazla saldırmanız beklenebilir. Kilo verme yöntemleri arasında öğün sayısını azaltmak bulunmamaktadır.

Şehir efsaneleri olarak ortalıkta dolanan bir dolu yöntem ve diyet bulunmaktadır. Eğer bu tür diyetler sağlıklı ve başarılı sonuçlar verseydi obezite adında bir sorun hayatımızda yer almazdı. Ancak bu hızlı zayıflama yöntemlerinin obeziteye bir çözüm olamaması kalıcı çözümler üretmediğinin en önemli kanıtıdır. Daha sağlıklı zayıflama için, tüm sağlıklı besinlerden alarak, fazlaca su içerek, spor yaparak ve kendinize, bedeninize uygun diyetleri kullanarak zayıflamanız gerekmektedir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git