Anasayfa » Zayıflama » Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Kilo vermek bir çok kişinin gerçekten istemesi doğrultusunda oluşan bir süreçtir. Günümüzde neredeyse Dünya’da yaşanan fiziksel ve beraberinde getirdiği psikolojik rahatsızlıklar arasındadır. Çevremizde veya kendinizin yaşadığı kilo problemleri, estetik açıdan da mutlaka rahatsızlık vermektedir. Bu süreci atlatmak sadece istemek ve adım atmakla başlayacaktır. Hızlı kilo verme süreci içinde olmak, olağan bir durumdur. Bir çok takviyeden çareler aranır fakat hepsi sorunların daha büyümesine yol açarak geri dönüşüm yaparlar. Öncelikle beslenme alışkanlıklarının getirdiği yaşam standardını değiştirip, daha kaliteli besinlerle vücudu desteklemek gerekiyor. Yediğiniz her lokmanın kalorisini sayamazsınız fakat size neler getireceğini çok iyi bilirsiniz. Öncelikle hızlı kilo vermek için hazır besinlerden uzak durmak gerekiyor. İnanarak, isteyerek hayatınızı şekillendirmeyi kural olarak benimsemeyi beraberinde getiriyor. Doğrudan ve kısa sürede zayıflamak için gerçekten bir gayret içinde bulunmak da kaçınılmaz olacaktır. Gündelik egzersizlere zaman ayırarak, yağların harekete geçmesini sağlayabilirsiniz. Mutlaka 1 saat tempolu yürüyüş yapmalı, metabolizmanıza hız kazandırmalısınız.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Su yaşamsal anlamda vücudun temel ihtiyacıdır. Suyun hayatımızdaki yeri ve önemi tartışmasız çok önemlidir. Kesinlikle diyet yapmayın ve sadece sağlıklı beslenerek kilo vermenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Diyetle verilen kilolar kısa zamanda fazlasıyla geri dönüyorlar. Çünkü vücut bu süreçte sadece su kaybı yaşayarak yanıltma yoluna giriyor. Kilo verme sürecine başlarken öncelikle bunu çok istemelisiniz. İstediğiniz bedene sahip olma özgürlüğünü yaşamak sadece sizin elinizdedir. Bunu bilmeniz demek, başlamış olmanız anlamına gelmektedir. Besin değeri yüksek, kalori değeri düşük gıdaları tercih etmelisiniz. Beyaz et, bol sebze meyve, yoğurt, bitki çayları ve bol suyla hazırlamış olduğunuz zemin, kısa sürede size istediğiniz ölçüleri takdim edecektir. Kesinlikle öğün atlamayın ve lokmaları çok çiğneyin. Porsiyonlarınızı küçülterek, önce beyninize sinyali gönderin. Yavaş az ve sık beslenin. Akşamları belirlenen bir saat sonrasında kesinlikle yemek yemeyin. Çünkü hazmı daha zor olacağı için, sindiremeyecek ve yakamayacaksınız. Lifli besinleri tüketin. Gün içinde mutlaka yeşil çaydan destek alın. Şekersiz olarak tüketilen yeşil çay metabolizmayı yakarak yağların yanmasını sağlayacaktır.

Hareket alanınızı çoğaltarak egzersizlere ağırlık verin. Sabah veya akşam mutlaka egzersizlerden destek alarak yağlarınızı kasa çevirmenin mutluluğunu yaşayın. Kahve ve çay tüketimini şekersiz olarak yapın. Ekmek yemeğin ve ekmeğin yerini tutacak diğer gıdalara yönelin. Salatalara ağırlık vererek her yemeğin yanında elma sirkeli ve limonlu salata tüketin. Yemeklerden önce ve sonra mutlak su için. Hızlı kilo vermenin bir başka yolu da ip atlamaktır. İp atlayarak harcadığınız kalori miktarı, diğerlerine göre oldukça fazladır. Vücudun her bölgesini harekete geçiren ip atlama egzersizi, sayısı gün geçtikçe çoğalan bir aktivite haline dönüşecektir. Dolayısıyla eğlenerek kilo verme sürecinizi de hızlandırmış olacaksınız. Yeşil elma hayat veren mucize bir kaynaktır. Başlı başına güzellik iksiri olan elma, her gün düzenli olarak tüketilmelidir. İçinde yeterince lif barındıran elma, sağlıklı zayıflamaya giden yolda yardımcınız olacaktır. Ara öğünlerde mutlaka tüketilmelidir. Psikolojik açıdan da kendinizi sürekli kilo verme konusunda telkin etmelisiniz. Bu telkinler oldukça faydalı olacak ve kısa sürede hedefinizdeki kiloya ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. İsteyerek atılan her adım biraz daha kalori yakmanızı sağlayarak, hayallerinizi gerçekleştirecektir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git