Anasayfa » Genel » Halı Böceği İlaçlama

Halı Böceği İlaçlama

Halı böcekleri evlerde eşyalarımıza verdikleri zararlardan dolayı mücadele edilmesi gereken bir haşeredir. Halı böceği ilaçlama işleme profesyonelle eller ile yapıldığı takdirde daha doğru ve etkili sonuçlar verir. Halı böcekleri, vücut yapısı bölmeler halinde olan ve bedeninin üst kısmı ve alt kısımları tüylerle kaplı olan bir haşere türüdür. Bedeninin alt kısmında birçok ayak bulunur. Halı böceklerinin boyları 1-2 cm civarındadır. Halı böcekleri genellikle siyah ve kahverengi olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Fakat türlerine göre farklı renklere sahip olabilirler. Evde veya iç mekanlarda kilim ve halı gibi yünlü veya tüylü olan tüm eşyalarda bulunabilen halı böcekleri, özellikle kullanılmayan eski halı ve kilimlerin üzerinde sıkça karşılaşmak mümkündür.  Üzerinde bulunduğu bu eşyalarda yuvalanarak, yumurtlarlar. İnsanları ısırmayan halı böcekleri eşyalara zarar verirler ve zaman zaman insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olurlar. Yaklaşık 1-2 ay arası yaşayabilen halı böceği, yumurtlama sistemi ile çoğalır. Çiftleşme işleminin ardından 15 gün içerisinde halı böceği yavruları yumurtadan çıkmaktadırlar.

Halı böceklerinin zararları;  Halı böcekleri insanları ısırmazlar fakat insanların kullandıkları eşyaları kemirerek kullanılmaz hale getirirler. Halı böcekleri halı, yün, pamuk vb. eşyaları sevdikleri için bu tür eşyalar içerisine girerek yuvalarlar ve yavrular bırakarak kısa sürede çoğalmaktadırlar.  Gündüzleri pasif olan bu böcek türü geceleri aktif bir hal almaktadır.

Halı Böceği İlaçlama

Halı Böceği İle Mücadele; Halı böcekleri genellikle küçük yapılı oldukları için ve halı yün pamuk vb. eşyaların içine nüfuz ederek buralarda yuvaladıkları için fark edilmezler. İnsanlara zarar vermediği için umursanmayan bu hayvanlar zamanla eşyalarınızı kemirerek kullanılmaz hale getirmektedir. Bu nedenler ile özellikle eski ve kullanılmayan eşyalarınıza zararlar veren bu böcekler ne kadar zararsız olsalar bile üzerlerinde taşıdıkları mikroplar nedeniyle insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadırlar. Halı böceği ile mücadelede bireysel yapılan işlemler sonuç vermez çünkü halı böceklerinin nüfuz ettikleri alanları fark edemeyebilirsiniz ayrıca böcek ilaçlama yönteminde her böcek türü için farklı ilaç ve ilaç yöntemi kullanılmaktadır. Bu sebeple kesin sonuç almak için profesyonel böcek ilaçlama şirketlerini tercih etmelisiniz. Böcek ilaçlama firmaları profesyonel ekipleri ile sadece Halı böceği ile mücadelede değil fare, karınca, örümcek, tatarcık, yılan, güve, pire, bit, tahta kurdu, gümüş böceği vb. gibi bütün haşereler ile mücadelede size profesyonel destek sunmaktadır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git