Anasayfa » Güzellik » Güneşlendikten Sonra Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Güneşlendikten Sonra Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yazın sıcak aylarında güneş ile birlikte gelen yüzümüzde istenmeyen lekeler ve sorunlar kadınlarımızın dertlerinden bir tanesi. Güneş sıcağından etkilenen cilt sertleşiyor ve kuruyor bu yüzden kadınlarımızın daha çok bakıma gereksinim duyuyor. Yaz sıcağının altında artmaya başlayan ter salgısı deri altında isilik kabartılarına neden oluyor. Yazın sıcak aylarında oluşan sivilce ayrı bir dert. Bu yüzden bu sivilcelerden ve deri altında oluşan isiliklerden kurtulmak için sıklıkla yıkanmamız ve temiz bir cilde sahip olmamız gerekir. Ayrıca nemlendirici kremler kullanmamız gerekmektedir. Güneşin sıcak aylarında çocuklarımız da yüzlerinde oluşan lekelerden nasibini alıyor. Çocuklarımızın yüzlerinde oluşan sıkıcı lekelerden kurtulmak için basit bir yöntem nemlendirici krem ve sıklıkla yıkanması gerekiyor.

Güneşlendikten sonra cilt bakımı

Cildimizde oluşan istenmeyen lekelerden kurtulmak için ayrıca istenmeyen cilt bölgelerine asit salisilik, retinoik asit içeren kremler sürmek cildimizde oluşan istenmeyen sivilce ve isilikleri önlemek için etkili bir yoldur. Cildiniz de daha önce sivilce, isilik veya güneş lekeleri oluştuysa antibiyotikli losyon ve jeller ile cildinizde oluşabilecek bu olumsuz durumlardan korunmanız mümkün.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git