Anasayfa » Teknoloji » Güneş Enerjisiyle Çalışan Kamera

Güneş Enerjisiyle Çalışan Kamera

Japonlar sonunda bunu da yaptı. Birçok teknolojik yeniliği özgün tasarım ve doğa dostu içerikle buluşturan Japonlar kameranın güneş enerjisi ve çevirme pedalıyla çalışan modelini icat etti.

Superheadz tarafından tanıtılan kamerada üç güç seçeneği bulunuyor. Kullanıcı isteğine göre elektrik, güneş enerjisi veya elle çevirdiği pedal yardımıyla kinetik enerjiden yararlanabilecek. Üzerinde USB bağlantılı elektrik girişi, solar panel ve küçük bir kol her üç güç seçeneğine olanak tanıyor. Sun& Cloud adı verilen modelde pek çok yüksek teknik özellik bulunuyor. Küçük ve hafif boyutlara sahip olan kamerada Micro SD kart desteği de yer alıyor. Dahili hafızası çok fazla olmayan kamerada bu sayede istenildiği kadar çekim yapılabiliyor.

Kamera LED ışığı teknolojisine sahip. Bu sayede gece çekimi de yapabiliyor. Ayrıca çeşitli efektler kullanarak çekim yapmak da mümkün. Pillerle çalışan kameraların pek çok özelliğini aratmayan bu ürün uygun bir fiyata da sahip. 200 Dolara satılan Sun & Cloud Türkiye’de mağazalarda bulunmuyor. Almak isteyenler için sadece bazı siteler online olarak pazarlamasını yapıyor. Ancak şu günlerde çeşitli firmaların güneş enerjisiyle çalışan kamera için bayilik başvurusu yaptığı da biliniyor.

Güneş Enerjisiyle Çalışan Kamera

Yakın zamanda hızla satışının artması ve fiyatının daha da düşmesi beklenen Sun & Cloud kamera aslında küçük bir kutu. Siyah veya beyaz iki renk seçeneği var. Ancak bu sevimli kutu çok iş gören bunun yanında da doğaya zarar vermeyen biçimde tasarlanmış.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git