Anasayfa » Genel » Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böcekleri kanatsız ve omurgasız canlılardır. Vücutları balık görünümündedir ve sık ayaklıdırlar genellikle boyları 1-2 cm uzunluğunda değişmektedir. Gümüş böcekleri çok hızlı hareket etmektedirler. Kafalarında bulunan iki adet anten sayesinde bu böcekler besinlerin yerlerini algılayarak kendilerine karşı herhangi bir tehlikede bunu sezinleyip kaçarlar. Gümüş böceği yaşam alanında bulduğu kağıt, kağıt havlu, peçete, kitap ve defter, gazete ve her türlü kağıt türü maddeleri, kıyafet, elbise, kumaş, gıda maddeleri, naylon, pamuk, kıl, yün, un ve nişasta gibi maddeleri kemirerek yerler. Gümüş böcekleri insanların hem besinlerine hem de eşyalarına zarar verirler.

Gümüş böcekleri diğer haşere türlerinde olduğu gibi yumurta ile çoğalırlar. Gümüş böceği çiftleştikten sonra yumurtalarını evlerin ve yaşam alanların farklı yerine bırakır. Ev ortamında gümüş böceği yumurtasını duvar çatlaklarına, duvar diplerine, su borusu etrafına, banyo ve mutfakta tezgah altlarına parke ve döşeme altlarına bırakır. Gümüş böceği çok sayıda ve hızlı bir şekilde üreyen haşere türüdür. Gümüş böceği yılda birkaç kez yumurta bırakır ve her yumurta bırakma döneminde 100 – 110 kadar yumurta bırakır. Yaşam alanı olarak gümüş böcekleri kendilerine nemli ve tozlu ortamları tercih etmektedirler. Evlerin hemen her bölgesinde gümüş böceğine rastlamak mümkün olacağı gibi aynı zamanda ekmek fırınları, kağıt depoları ve kumaş fabrikalarında da sıklıkla görülmektedirler.

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böcekleri besinlerin üzerinde gezindiği zaman bu besinlerin üzerine salya ve dışkıları ile mikrop bulaştırır. Gümüş böceği ilaçlamada ferdi olarak yapılan ilaçlama asla kesin çözüme ulaşamamıştır. Gümüş böceği 100′lerce çoğalıp hızlı bir şekilde ürediği için kısa zaman içinde bulunduğu alanı istila eder. Bu sebepten dolayı en kısa zamanda gümüş böceği için önlem alınmalı ve ilaçlama firması tarafından ilaçlanmalıdır. Gümüşçün (gümüş böceği) ile mücadelede mutlaka yasal, işinin uzmanı, tecrübeli, profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile çalışın. İlaçlama şirketleri uzman kadro ve yasal kurumları ile sizlere sadece gümüş böceği konusunda değil fare, pire, güve, tahta kurdu, kırkayak, çıyan, yılan, örümcek, kara fatma, tatarcık, karınca vb. tüm haşereler üzerinde etkili ilaçlama yöntemleri ile hizmet sunmaktadır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git