Anasayfa » Genel » Gözlük Çerçevesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözlük Çerçevesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözlük kullanan bayanların en az kıyafetleri, saçları ve aksesuarları kadar önemli olan çerçevelerinde tarzlarına, saçlarına ve yüz hatlarına uygun seçimler yapmaları kendilerine hem rahatlık hem de güzellik getirmektedir.

İlk bakışta yüzünüzde dikkat çeken çerçeveler modanın trendlerine uyum sağlayarak her sezon dünyaca ünlü markaların tasarımcıları tarafından farklı model ve renklerde bayanların beğenisine sunulmaktadır. 2013 İlkbahar yaz sezonunun floral trendini yansıtan çiçekli çerçeveler ve çizgi modasına uygun tasarlanan kolları çizgili çerçeveler akımları yakından takip eden bayanların kaçırmaması gereken modeller arasında yer almaktadır.

Rahat ve kullanışlı aynı zamanda görüşünüzde en iyi performansı alacağınız gözlük modelini seçerken burnunuza çok iyi oturmasına, gözlerinize büyük veya küçük gelmemesine, şakaklarınıza baskı uygulamamasına ve göz çukurunuza iyi oturmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Burnunuza oturmayan çerçeveler sürekli düşerek sizi rahatsız edeceği gibi şakaklarınıza baskı yapan çerçevelerde bir süre sonra ağrılarla karşılaşmanıza neden olacaktır.

Metal, kemik ve çerçevesiz modellerden oluşan gözlük çerçevelerinde kullanım sürenize, saç renginize göre tercihler yapmanız da önemli kriterlerdir. Şakaklarınız dar, elmacık kemikleriniz geniş ve kulak mesafeniz kısaysa size tavsiyemiz kemik çerçeveleri değerlendirmeniz olacaktır. Kemik çerçevelerde renk alternatifi çok fazla olmakla birlikte bu modellerin bir diğer avantajı da yüksek numaralı camları daha ince göstermesidir. Bu çerçeve modeli son yıllarda numarasız veya dinlendirici camlarla aksesuar olarak da tercih edilmektedir. Bu çerçevelerde renk seçimi yaparken saç ve ten renginiz çok önem taşımaktadır.

Gözlük Çerçevesi

Sarı saçlı ve açık tenli bir bayansanız kırmızı, esmer bir tene sahipseniz kahverengi veya tonlarındaki seçimlere size çok yakışacaktır. Metal veya çerçevesiz modeller tüm gün boyunca gözlük kullanan bayanlara tercih edilmekle birlikte sizlere rahat bir kullanım sunacaktır. Metal veya çerçevesiz modelleri rahatlığı sayesinde fazla takıp çıkarmanız gerekmeyeceğinden uzun yıllar kullanmanızda mümkün olacaktır. Metal gözlük çerçevelerinde hareket kazanmak için kolları renkli modellerde tercih edilebilir. Bu gözlük modelinde gözlük numaranızın çok yüksek olmaması gerekmekle birlikte aksi durumda cam yanlardan taşma yapacağından istediğiniz görünümünü alamazsınız.

Gözlük çerçevesi seçimi yaparken bizim size tavsiyemiz saçınıza, teninizi, yüz hatlarınıza ve en önemlisi rahatınıza önem vermeniz olacaktır. Son yıllarda bayanlardan gelen yoğun talepler birlikte optik sektörünün önde gelen firmaları spor, klasik, abiye veya iş ortamında kullanabilecek çok şık modeller yaratarak hanımların her ortamda kendilerini farklı gösterecekleri gözlük çerçevelerine imza atmayı başarmışlardır. Artık bayanlar tek çerçeveye mahkum olmadan istedikleri kıyafetleriyle kullanacakları birden çok gözlüğe sahip olabilmektedirler.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git