Anasayfa » Güzellik » Göz Çevresi Kremi Kullanımı

Göz Çevresi Kremi Kullanımı

Göz çevresi, yorgunluk ve yaşlılığın belirtilerinin en hızlı görüldüğü yerlerdir. Çeşitli faktörlere karşı oldukça hassas bir konumda olan göz çevresi, erken yaştan itibaren mutlaka düzenli olarak nemlendirilmelidir. Ayrıca bilgisayar kullanımı ve uzun süre ayakta kalma ve yorulma gibi nedenlere bağlı olarak oluşabilecek göz çevresi halkaları ve kırışıklıklarını önlemek için, yine göz çevresi kremi kullanmak yararlı olacaktır.

Göz çevresi kremini, 20 yaşından sonra kullanılmaya başladığınızda, yaşlanmanın belirtilerini mümkün olduğunca erteleyebilirsiniz. Özellikle 30’lu yaşlardan sonra düzenli olarak göz çevresi kremi kullanmak, ince çizgiler ve kırışıklıkların oluşmasını engeller. Ancak göz çevresi kremi, cilt kreminizden mutlaka ayrı olmalıdır. Cilt nemlendirme kremleri, kesinlikle göz çevresine uygulanmamalıdır. Bu tip kremler, hassas olan göz çevresine zarar verebilir ve kızarıklığa ve yaralara neden olabilir.

Göz Çevresi Kremi

Bu denli hassas olan göz çevresi, vücudun en hassas bölgesidir. Yüz bölgesi de dahil olmak üzere vücudun en hassas bölgesi olan göz çevresinin kremi, mutlaka diğer bölgelerden ayrılmalıdır. Hassasiyeti göz çevresine göre ayarlanan göz çevresi kremlerini kullanmayı ihmal etmeyin. Yağ oranı yüksek ve kremsi ürünler yerine, su bazlı ve daha hafif formüllü kremleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Göz çevresi kremi, her yaşta farklı olmalıdır. 20 yaşında kullandığınız göz çevresi kreminin formülü, 30 yaşınızdayken yeterli olmayacaktır. Bu nedenle 20+, 30+, 40+, 50+’li yaşların göz çevresi kremleri birbirinden ayrılmaktadır. Annenizle ya da teyzenizle aynı kremi kullanmak da bu noktada yanlış olacaktır. Her yaşın hassasiyeti ve korunması farklı olacağından, göz çevresi kremi de yaş ilerledikçe değiştirilmeli ve daha yoğun formüllü ürünlere geçilmelidir. Ürün seçiminin yanı sıra, marka seçimi de oldukça önemlidir. Bu tip ürünlerde, ürünü satın alırken içeriğini dikkatlice okumanız ve güvenilir markalardan satın almanızda yarar var.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git