Anasayfa » Sağlık » Göz Altı Morlukları Nedenleri ve Tedavisi

Göz Altı Morlukları Nedenleri ve Tedavisi

Göz altı morlukları çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşabilir. Gözlerin hemen altında morluklar oluşarak, sosyal hayatımızı da olumsuz yönde etkiler. Herhangi bir ağrı hissetmez fakat kendinizi görünüm olarak rahatsız hissedersiniz. Bazı göz altı morlukları yorgunluk, uykusuzluk, çok çalışma, doğal sebepler, alerjik ve genetik olarak karşımıza çıkabilirler. Bu oluşumu tek bir nedene bağlamamak gerekmektedir. Geçici çözümlerle bu görünümü yok edebilir veya azaltabilir. Göz altı morlukları hastalıkla alakalı ise, öncelikle doktorunuzun vermiş olduğu tedavi yöntemini kullanmanız gerekir. Bunun için neyin sebep olduğu araştırılmalı, tedavisi buna göre değerlendirilmelidir. Uyku düzeni veya yorgunluktan kaynaklanan bir durumsa kolay yöntemlerle yok edebilirsiniz.Göz altı morlukları için yapılabilen karışımlar, kısa sürede tedavi edici nitelikte olacaktır. Uzmanların şifalı bitkiler ve doğanın sunduğu mucizelerle önermiş oldukları karışımlar çok iyi gelecektir. Patates suyu kompresi, ilk sırada yerini almaktadır. Gözaltı morlukları için incir kompresi de çok çabuk morlukları yok eden bir şifalıktır.

Göz Altı Morlukları

Öncelikle taze inciri ortadan ikiye ayıralım. Daha sonra göz altımızın üzerinde 15 dakika boyunca bekletelim. Hemen arkasından kuşburnu çayını normal çay gibi demleyip süzelim. Pamuk yardımıyla bu suya batırıp gözlerinizde 10 dakika bekletin. Daha sonra yavaşça kompres uygulayın. Çok iyi gelecek, gözlerinizi dinlendirecek olan harika karışımlar, ihtiyaç dahilinde yardımınıza koşacaktır. Göz altı morlukları genç, yaşlı fark etmeden bir çok kişide oluşabilen sorundur. Gündelik ve sosyal hayatınızı olumsuz etkiler, kendinizi yıpranmış ve yorgun hissedersiniz. Bunun için harika bir bal karışımı kompresi de işinize yarayacaktır. Daha pratik ve kısa sürede işinizi görecek, acil çıkmanız gereken durumlarda yardımcı olacaktır. 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı tuzsuz tereyağını karıştıralım. Gün aşırı çok ince bir tabaka halinde bu karışımı göz altımıza sürelim. 20 dakika bekledikten sonra dinmiş olan morluklarınızı ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Ayrıca kivi oldukça vitaminli meyvelerden biridir. Göz altı morluklarına çok iyi geldiği bilinir ve pratik bir şekilde uygulanır. Kabuklarını soyalım ve ıslak tarafıyla göz altımıza düzgün bir şekilde yerleştirelim. Kivi acil durumlarda mükemmel bir kurtarıcı rolü oynayarak, göz altı şişlik ve morluklarını yok edecektir. Kadın veya erkeklerde aşırı yorgunluk ve uykusuzluktan dolayı oluşum gösterebilen göz altı morlukları, oldukça basit yöntemlerle yok edilebilir. Başka bir karışım ise 1 yumurta akı ve 1 tatlı kaşığı Türk kahvesini karıştıralım. Bu karışımı gazlı bir beze sürüp göz çevresine düzgün bir şekilde yerleştirelim. Bu karışımı 20 dakika bekletelim. Son derece iyi gelecek olan karışımlar göz altı morluklarına günlük olarak çözüm getirecektir. Elmanın vücuda içten ve dıştan çok iyi geldiğini biliriz. Elmayı sıkarak suyunu çıkaralım. Daha sonra göz çevresine pamuk yardımıyla sürüp bekletelim. Elma göz altı morluklarına iyi gelerek, sizin rahatsızlığınızın günlük olarak son bulmasını sağlayacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git