Anasayfa » Moda » Gotik Modası

Gotik Modası

Gotik, punk modasının terk edilmesinin ardından özellikle 70’li 80’li yıllarda gençler arasında oldukça yaygınlaşan aykırı bir moda akımı. Siyahın temel renk olarak baz alındığı gotik modasında, soluk beyaz bir ten rengi, siyah saç ve alışılmışın dışında aksesuarlar trendi oluşturuyor. Tül ve çivilerin aynı moda trendi içinde can bulduğu bu moda akımını sizler için gözden geçirdik.

Gotik modasının vazgeçilmezleri piercingler, sıradışı saçlar, ilginç renklerdeki kontakt lensler ve dövmeler. Fakat daha küçük değişiklikler ile de gotik modasına ayak uydurmak mümkün. Gölgede gizlenen karanlık duygu ve dürtülerin yansıması olan bu trend, siyahın sıkıcı olduğu düşüncesini yıkıp geçiyor. Ayrıca gotik modasında ana renk siyah olsa da, mor, pembe, yeşil ve kırmızının siyahı tamamlayıcı nitelikte olduğunu söylemek mümkün.

Gotik Modası

Korku ve romantizmin içiçe geçtiği gotik modası, her anlamda büyük farklılıklar ile diğer modalardan oldukça uzak. Derinin seksi havası, dantel ile tülün romantizmi ve ağırlıklı olarak dudakların kırmızı ruju bu modada bir araya geliyor. Bu trendin vazgeçilmezlerinden biri de metal aksesuarlar ve uzun siyah çizmeler. Uzun ve dar kesim paltolara da yer veren bu aykırı moda akımı, giysi ve aksesuarların hareketliliğine hareket katmak için kumaşlarda doku değişikliğine yöneliyor. Sateni, kadifeyi, danteli, tülü ve daha nicelerini bir arada kullanıyor.

Son olarak siyahın değişik tonları ile bir kontrast oluşturması bakımından kalın kumaşlarla transparanları birleştiren bu moda akımı deneyecekseniz farklılıklara açık bir kişiliğiniz olması gerektiğini belirtmek lazım.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git