Anasayfa » Moda » Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kız henüz ufak yaşlardan itibaren evleneceği o özel günün rüyalarını kurmaya başlar. Bu özel günde her şeyin kusursuz olmasını arzular. Özellikle gelinlik konusunda özel bir hassasiyet söz konusudur. Gelinlik konusu oldukça dinamik ve değişken bir konudur. Yani her mevsim, her sezon yeni trendlerin ortaya çıktığı, modadan oldukça etkilenen  bir elbisedir. Gelinlik dendiği zaman akıllara binlerce model, tasarım ve renk gelebilmektedir. Önemli olan bu gelinlik tercihini yaparken, kendi zevkinizi doğru bir şekilde tanımlayabilmek ve tercihi buna göre yapmak. Boy faktörü, kilo faktörü, bedenin yapısı, tercih edilecek renk, gelinliğin hangi tarz ve açıklıkta olacağı kişisel tercihlerimizin neticesinde şekillenecektir. Birçok genç kız evleneceği güne daha aylar varken ilk olarak gelinliğini düşünmeye başlar. Bu süreç oldukça zor ve sancılı bir süreçtir. Gelinlik seçiminde bu kadar özenilmesinin sebebi, o özel günün baş rolünde o kişinin olması, yani bütün gözlerin onun üzerinde olmasıdır. Bu anlamda gelinlik provaları da aylar öncesinden  başlamaktadır.

Herkes İçin Uygun Bir Gelinlik Vardır

Her şeyden önce düğünün gerçekleşeceği mevsim gelinlik seçiminizde önemli bir faktördür. Yani bir kır düğünü mü yoksa sonbahar mevsiminde gerçekleşmiş olan bir salon düğünü mü? Bu, gelinlik seçimi için önemli bir veridir. Bunun dışında vücut tipinizi mutlaka ortaya koymalısınız. Aradığınız gelinlik mutlaka bir yerlerde mevcut, önemli olan onun değil, sizin onu keşfetmeniz. Bugün her vücut tipine göre gelinlik dikilebilmektedir. Siz, gerçekten üstünüze oturan, adeta sizin için tasarlanıldığına inandığınız gelinliği aramalısınız ve asla acele etmemelisiniz. Yanınızda zevkine güvendiğiniz ve sizi iyi tanıyan bir arkadaşınızı götürmeniz, her zaman lehinize olacaktır.

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücut Tipi Çok Önemli

Yaşını pek göstermeyen minyon tipte gelin adayları, etek kısmı gittikçe bollaşan gelinlik modellerini seçmelidir. İşlemesi çok olan gelinlik modelleri pek size göre değildir. Büyük göğüslere sahip olan gelin adaylarının dikkati farklı bir noktaya çekmeleri adına göğsü toplamayı başaran bir gelinlik seçmelerinde fayda vardır. Basenleri geniş olanlar ise, sivri modellere yönelmelidir. Uzun gelin adayları ise kabarık modelleri tercih etmelidir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git