Anasayfa » Güzellik » Gelinlik Duvak Seçimi

Gelinlik Duvak Seçimi

Bayanların ömürleri boyunca bekledikleri en özel günlerinde karar vermeleri gereken bir çok detay bulunurken sizin görünümünüzü direk etkileyecek duvak seçimi çok büyük önem taşımaktadır.

Gelinliğinizin sizinle ahenk içinde görünmesini sağlayan duvaklar bu en özel kıyafetinizin tamamlayıcısı olduğu gibi karar vermek için günlerce uğraştığınız ve provalara gittiğiniz saçlarınızda daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Gelinliğiniz ve duvağınız büyük bir uyum içinde olmalıdır aksi halde duvak başka bir gelinliğe aitmiş gibi bir hava verebilir. Gelinlik duvağı seçiminde en önemli etkenlerden biri gelinlik modeli olmaktadır.

Gelinliğinizin modeline göre karar vermeniz gereken duvak seçiminde dekolte, gösterişli, sade, dantel, tül gelinliklere göre farklı duvak alternatifleri sizlerin beğenisine sunulmuştur.

Sırt dekolteli bir gelinlik seçtiyseniz kısa duvak modelleri arasından seçim yapmanız gerekmekte olup zira uzun duvak gelinliğinizin dekoltesini kapatacaktır.

Gösterişli bir gelinlik seçtiyseniz mutlaka gelinliğinizle uyumlu sade bir duvak tercih etmeniz gerekeceği gibi asla şaşalı bir duvak kullanmamalısınız.

Sade bir gelinlik için duvak tercihiniz gösterişli olmalıdır sebebine gelince aksi bir tercih sade gelinliğinizde duvağınızın kaybolmasına neden olacaktır.

Dantel gelinlikler için gelinliğin üzerindeki motiflere uyumlu dantel bir duvak seçebilirsiniz. Tül bir gelinlik giyecekseniz mutlaka aynı kumaştan tasarlanmış duvakları tercih etmelisiniz.

Gelinlik Duvak Seçimi

Duvak seçimi oldukça önemli bir detay olmakla birlikte hem gelinliğinizle uyumu hem de yüz ve saç modeline uyumu çok önem taşımaktadır. Yanlış seçilen bir duvak yüz şeklinizin ve gelinliğinizin kötü görünmesine sebep olacaktır. Duvak seçimlerinde yüz şeklinize göre karar vermenizde çok büyük önem taşımaktadır. Uzun yüz hatlarına sahip bayanların gelinlik duvağı seçimi mutlaka uzun modellerden yana olmalıdır. Yuvarlak yüz şekline sahip olan bayanlar ise kısa duvak modellerini kullanabilirler.

Duvak modeli seçerken saç modelinizin önemi de elbette tartışılmaz düzeyde önemlidir. Gelinlik saç modelinize karar verdikten sonra duvak seçimi yapmanız modacılar tarafından tavsiye edilmektedir. Gelinlik saç modelinizle uyum içinde olan duvaklar her zaman şık görünmenizi sağlayacağı gibi doğru modellerde seçilmeyen duvaklar hem saç modelinizi göstermeyecek hem de gelinliğinizin şık durmasını engelleyecektir. Duvak modelinizi mutlaka gelinliğiniz üzerinizdeyken prova etmeli ve asla ayrı bir yerden duvak siparişi vermemelisiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git