Anasayfa » Cep Telefonları » Galaxy Ace 3 Geliyor

Galaxy Ace 3 Geliyor

Samsung’un akıllı telefonlara ilk adımlarını attığı telefon serilerinden olan Ace serisinin 3.telefonu resmen duyuruldu. Galaxy Ace 3’ün duyuruluşunun ardından en dikkat çeken özellik LTE’nin eklenmesi.

Galaxy Ace 3 iki şekilde karşımıza çıkacak. Biri LTE teknolojisini kullanan bir  Galaxy Ace 3 ve diğeri de 3G destekleyen Galaxy Ace 3 olacak.

LTE nedir ?

LTE kısaca 4G diyebiliriz. 4G ise, dördüncü nesil kablosuz ağ teknolojisidir. 3G’nin daha gelişmişi yani…

Teknik Özellikleri

3G sürümde 1GHz’lik bir işlemci kullanılırken, LTE sürümünde çok daha güçlü 1,2GHZ’lik bir işlemci kullanılacak. Ekran boyutlarında iki farklı sürüm gibi bir ayrıntı yapılmayacak, 4 inç (480×800) boyutlarına sahip olacak ve Android 4.2 işletim sistemine sahip olacak. Depolama alanlarındfa bir ayrım yapılacak, LTE sürümü 8GB’lık bir alana sahipken, 3G sürüm sadece 4GB gibi bir alana sahip olacak. Bu gerçekten büyük bir ayrım gibi geldi ve aradaki fark çok büyük diyebiliriz. Çok merak edilen kamera çözünürlüğüne bakarsak, yine bir ayrım yapılmayacak ve 5 MP’lik bir çözünürlüğe sahip olacak cihazın kamerasında birde LED flaş da bulunuyor.

Galaxy Ace 3

Depolama alanındaki yükseltmeleri SD kart ile gerçekleştirme imkanını da tanınmıyor değil. İsterseniz yükseltmeyi SD kart desteğini kullanarak yapabilirsiniz. LTE ile 3G arasındaki fark tabi fiyatlarda da değişime yol açacak. Bu fiyat değişimi arasındaki farkta tabi depolama alanı kadar uçucu olacak. LTE teknolojisi ile internet çok daha hızlı olacağı için böyle daha çok üstüne düşülmüş gibi görünüyor. Bizde aslında LTE ve 3G arasında kararsız kalırsanız, kesenin ağzını biraz fazla açıp LTE sürüm bir Galaxy Ace 3 sahibi olmanızı öneriyoruz. Yeni tanıtımların ardından da yakın bir zamanda Galaxy Ace 3’ü satış noktalarında görmek mümkün.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git