Anasayfa » Genel » Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Fareler tehlikeli hayvanlardır ve dünyanın her yerinde nüfuz edinebilirler. Ayrıca fareler çok tiksindirici olduğu için fare ilaçlamada mutlaka uzman bir ilaçlama şirketiyle çalışmak gerekmektedir. Fare ilaçlama şirketler tarafından farklı yapılmaktadır. Ayrıca fareler diğer haşerelerden farklıdır. Diğer haşerelerde omurga bulunmazken fare omurgalı bir hayvandır. Fareler dört ayaklıdır. Ayrıca farelerin kuyrukları bedenlerinden uzundur. Farelerin ağız yapısı oldukça gelişmiştir. Farelerin burnu öne doğru uzamaktadır. Ve burunda koku algılayıcıları vardır. Bu şekilde fareler besinlerin kokusunu rahatlıkla alırlar. Fareler canlı yavru doğurarak üremektedirler. Fareler insanı hem kemirerek yerler ve hem de hastalık bulaştırarak zarar verirler. Farelerin tükürük bezleri narkoz özeliğine sahiptir. İnsanlar uyuduğu zaman çoğu zaman farkına varmadan bazı uzuvlarını kemirerek yerler. Fare kemirdiğinde farenin tükürüğü yenen kısmı uyuşturduğu için insanlar o anda fark etmezler. İnsanlar açısından fareler bu nedenle çok zararlı canlılardır.

Fare Türleri; dikenli fare, keseli fare, çeltik faresi, ham ster, hasat faresi, beyaz kobay faresi, yeleli fare, çekirge faresi, orman faresi, pamuk faresi vb. fareler dışında fareler daha birçok türü bulunmaktadır.

Fare İlaçlama

Farelerin bulaştırdığı hastalıklar; veba hastalığı, kuduz hastalığı, tifüs hastalığı, şap hastalığı, verem mikrobu, grip, bağırsak enfeksiyonu ve daha birçok hastalık farelerden insanlara bulaşmaktadır.

Fare ile Mücadele; Fare ile yapılan bireysel mücadeleler sonuçsuz kalmaktadır. Fare ilacı çok güçlü bir zehirdir. Kesinlikle insanların besinlerine bulaşmaması gerekir. Fare için kullanılan ilaçlar diğer haşere gurubundan farklıdır. Çünkü farelerin bünyeleri diğer haşere gurubundan daha güçlü ve fareler ortamdan daha hızlı kaçabilen hayvanlardır. Fare ilacı olarak kesinlikle jel tarzı ilaçlar etki etmez. Bu bakımdan fareler için ve yem şeklinde kullanılan ilaçlar daha çok etkilidir. Fare ilaçlama işi ciddi bir iştir bu nedenle bireysel olarak mücadeleden sakınılmalıdır. İlaçlama yapacak firmanın mutlaka sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat ediniz. Çünkü farenin yok edilmesinde kullanılan ilaçlar etkili ve insan sağlığı açısından mutlaka insanların kullandığı maddelere bu ilaç bulaşmamalıdır. Bütün bu nedenlerden dolayı profesyonel yardımda seçeceğiniz ilaçlama şirketinin güvenilirliğine dikkat ediniz. İlaçlama şirketleri profesyonelliğiyle sadece fareler üzerinde değil çıyan, kertenkele, tespih böceği, gümüş böceği, güve, tahta kurdu gibi tüm haşereler üzerinde etkili hizmet sunmaktadır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git