Anasayfa » Facebook » Facebook ve Twitter Hesap Kapanma Nedenleri

Facebook ve Twitter Hesap Kapanma Nedenleri

Sosyal medya hesaplarınızı kullanırken daha dikkatli olun. Çünkü Facebook ve Twitter hesabınız dikkatsiz kullanım sonunda kapanabilir. İnternet bağlantısının ve kullanımının yaygınlaşması ile, sosyal paylaşım siteleri de popüler olmaya başladı. Dünya üzerinde milyonlarca insanın Facebook ve Twitter hesabı var. Hatta öyle ki, akıllı telefonların ceplerimize girmesiyle, artık her an bu sosyal ağlarda bulunabiliyoruz. Ancak sosyal ağ kullanırken dikkat etmemiz gereken bir çok nokta var. Özellikle gizlilik konusu, bunların içinde en hassas olanı. Özel hayatımızın gizliliğini korumak için paylaşımlarımıza dikkat etmek yararımıza oluyor. Peki, bu hesaplarımızı nasıl kaybederiz? Hangi durumlarda hesaplarımız kapatılır?

Öncelikle Facebook hesabınızın kapanmasının çok da zor olmadığını söyleyelim. Facebook milyonlarca kullanıcısına rağmen, kişilik hakları konusuna ayrıca bir önem veriyor. Eğer Facebook hesabınızın kapatılmasını istiyorsanız, sahte profiller yaratarak bunu başarabilirsiniz. Ünlü bir kişi adına oluşturacağınız bir Facebook profili, Facebook hesabınızın kapatılması için yeterli bir sebep olacaktır. Aynı şekilde telif haklarını göz ardı ederek yapacağınız bir paylaşım da Facebook’tan atılmanız için gerçerli bir sebep olarak sayılıyor. Porno içerikler paylaşmanız da en kısa sürede hesabınızın kapatılmasıyla sonuçlanıyor. Yine Facebook hesabınız üzerinden, başka bir kullanıcıyı taciz edip, rahatsız ederseniz hesabınız silinme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

Facebook ve Twitter Hesap Kapanma Nedenleri

Twitter da Facebook gibi gizlilik konusuna önem veren bir sosyal ağ. Twitter’da tanınmış bir kişi yerine profil oluşturursanız, bol takipçili hesaplara oluşturup bu hesaplar satarak ticaret yaparsanız, takipçilerinizle sürekli olarak çöp diye tabir edilen içerikler paylaşarak bu şekilde para kazanmaya çalışırsanız Twitter’dan tekmeyi yemeniz hiç de şaşırtıcı olmayacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git