Anasayfa » Facebook » Facebook Mobil Ortamda Rekor Kırdı

Facebook Mobil Ortamda Rekor Kırdı

Yapılan araştırma sonucuna göre, Facebook’un en çok cep telefonlarından kullanıldığı ortaya çıktı. Facebook’un mobil kullanıcıları, pc kullanıcılarını geçmeyi başardı. Bu sonucun teknoloji dünyasını çok şaşırttığını söyleyemeyiz. Çünkü artık gelişen teknoloji ile birlikte, herkesin cebinde bir akıllı cep telefonu var. Yapılan araştırmaya göre, Facebook’un mobil uygulamasından kazandığı gelir 306 milyon doları aştı. Ünlü firma bu sonuçla, önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Facebook’un bu başarısı yatırımcılarını da oldukça memnun etmiş gibi görünüyor. Facebook’un bu başarısı, 2012 yılının ilk çeyreğinde oluşturduğu mobil stratejisinin de başarılı bir strateji olduğunu kanıtlamış oldu. Böylece Facebook, bu yıl gelirinin yüzde 23’ünü mobil uygulamadan kazanmış oldu. Popüler paylaşım sitesinin mobil uygulaması, kazandırdığı paranın yanında kullanıcı sayısını da arttırdı. Geçtiğimiz son bir yılda, mobil Facebook kullanımının artması, kullanıcı sayısını da yüzde 57 arttırmış oldu.

Facebook Mobil

Geçtiğimiz yıla ait son rakamları açıklamak için bir basın toplantısı düzenleyen Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, “2012’ye mobil platformda sıfır reklamla başladık. Yıl sonunda ise gelirimizin yüzde 23’ünü mobilden elde ettik… Rakamlar beklediğimizden daha iyi çıktı” diyerek, başarılarını anlattı. Los Angeles Times gazetesine açıklamalarda bulunan WedBush Securities şirketinden analist Michael Pachter ise; yatırımcıların kontrolsüz harcamalarından ötürü şirketlerinin gelirlerinin azalacağını söyledi ve Facebook’un maliyetlerinin, bir yıl öncesine oranla yüzde 67 artarak 849 milyon dolara yükseldiğini belirtti.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git