Anasayfa » Facebook » Facebook Durum Beğendirme

Facebook Durum Beğendirme

Son zamanlarda facebook durum beğendirme talepleri artmış durumda. İnternette paylaşılan konulardaki durum beğendirme sitelerinin neredeyse hepsi çalışmıyor. Sizlere çalışan durum beğendirme sitelerinin adreslerini ve beğendirmelerin nasıl yapılacağını bu konuda detaylı olarak anlatacağım.

Bu web sitelerinin çalışma mantığından kısaca söz etmek gerekirse; Facebook durum beğendirme sitelerinin hepsi aynı mantıkla çalışıyor. Siteye girdiğinizde “Get access token” butonuna tıklıyorsunuz, açılan sayfada reklam varsa sağ üst köşedeki reklamın saniyesinin dolmasını bekliyorsunuz ve token linkini alacağımız facebook sayfası açılıyor. Token linkini kopyaladıktan sonra durum beğendirme sitesine geri dönüyorsunuz ve token linkini buraya kopyalayıp “Gönder” butonuna tıklıyorsunuz ve karşınıza facebook’ta yazdığınız yazının, eklediğiniz resmin yada herhangi bir iletinizin id’sini girip “AutoLike” veya “Like” butonuna basıyorsunuz. Girdiğiniz id numarasındaki iletinizi hemen beğenmeye başlıyorlar. Bazı sitelerde beğenme limiti 20, bazılarında da 30 olarak sınırlandırılmış. Bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğinizi aşağıdaki resimli anlatımda bulabilirsiniz.

Durum beğendirme uygulamalarını kullanmadan önce şu 3 maddeye mutlaka dikkat edin. Yoksa yaptığınız işlemden bir sonuç alamazsınız.

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşede bulunan “Gizlilik Ayarları” menüsüne girin. Gizlilik ayarlarının linki http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy budur. Eğer daha önce bu ayardan “Arkadaşlar” veya “Özel” gibi seçenekleri işaretlediyseniz, bu seçeneği “Herkese Açık” olarak değiştirin. Zaten “Herkese Açık” olarak işaretliyse burada değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Ancak “Herkese Açık” seçeneğini göremiyorsanız bu 18 yaşından küçük olmanızdan kaynaklanıyordur. 18 yaş altı kullanıcılar için facebook bu ayarı gizlemiş bulunmaktadır.
 2. Yine facebook hesabınızdan sağ üst köşede bulunan “Hesap Ayarları” menüsüne girin. Hesap ayarlarının linki de https://www.facebook.com/settings?ref=mb budur. Bu menüye ulaştıktan sonra soldan “Aboneler” ayarlarına girin. “Abonelere İzin Ver” seçeneğinin yanındaki “Aboneler herkese açık gönderilerini alır ancak arkadaşın olarak eklenmez. Herkesi ilgilendiren konularda daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve kişisel güncellemelerini sadece arkadaşlarınla paylaşabilirsin.” kutucuğu işaretleyin. Bu kutucuğu işaretledikten sonra hemen altta sarı arka plan şeklinde bir seçenek daha belirir. Bu seçenekte “Abone Araması” seçeneğidir, hemen bu seçeneğin yanında bulunan “Abonelerin seni bulmasına yardımcı olmak için, zaman tünelinin arama motoru sonuçlarında gözükmesine izin ver.” kutucuğunu da işaretleyin.
 3. Facebook profilinize hangi tarayıcıdan girmişseniz, durum beğendirme sitesine de aynı tarayıcı ile girin. Aksi taktirde beğendirme yapamazsınız. Yani İnternet Explorer’la facebook hesabınızı açıysanız yine İnternet Explorer’la beğendirme işlemi yapacağınız siteyi açın. Firefox’la facebook hesabınıza girdiyseniz Firefox’la, Chrome ile facebook hesabınıza girdiyseniz Chrome ile beğendirme uygulaması sitesine girin.

Önemli Not: Yukarıdaki 3 maddeyi anlatılan şekilde uygulamazsanız durum beğendirme sitelerinde yapacağınız işlem geçersiz olur.

Facebook durum beğendirme sitelerinin kullanımı, resimli ve açıklamalı anlatım;

Örnek site olarak şu an için en iyi çalışan beğendirme sitesi olan fb-rebot sitesini seçtim.

Adım 1. http://www.fb-rebot.com sitesini açın ve “Get access token” butonuna tıklayın

Facebook durum beğendirme resimli anlatım 1. aşama

Adım 2. Linke tıkladıkdan sonra bir reklam sayfası açılıyor. Sağ üst köşedeki saniyenin dolmasını bekleyin, saniye dolunca “Reklamı Geç” resmine tıklayın.

Facebook durum beğendirme resimli anlatım 2. aşama

Adım 3. Reklamı geçtikten sonra facebook sayfası açılacaktır. İşte bize lazım olan kod burada. Burada şunu belirtiyim bazen oyun uygulamaları veya başka uygulamalar çıkıyor, bize gerekli olan resimde gördüğünüz token kodu bu uygulamalara izin verdikten sonra açılıyor. Örnek resimde gördüğünüz gibi kodu kopyalamanız lazım. Yani “access_token=” sonra AAA ile başlayan ve “&expires_in=5043″ koduna kadar olan bölümü.

Facebook durum beğendirme resimli anlatım 3. aşama

Adım 4. Token kodumuzu kopyaladık, tekrar http://www.fb-rebot.com sitesine giriyoruz ve kopyaladığımız token kodunu “Access Token” olan bölüme giriyoruz. Kodu gerekli bölüme kopyaladıktan sonra “Gönder” butonuna tıklıyoruz.

Facebook durum beğendirme resimli anlatım 4. aşama

Adım 5. Kodu gönderdikten sonra son aşamalara gelmiş oluyoruz. Eğer kodu doğru bir şekilde girdiyseniz resimde gördüğünüz beğendirmek istediğiniz yazı veya resmin “id” numarasını gireceğimiz bölüm karşınıza çıkacaktır.

Facebook durum beğendirme resimli anlatım 5. aşama

Adım 6. Şimdi facebook’ta beğendirmek istediğiniz yazının id numarası veya resminizin id numarasını almamız gerekiyor. Yazı id’si almak için sağ üstten isminize tıklayıp profil sayfanıza gidin. Burada yazmış olduğunuz yazının hemen üstünde bulunan “yaklaşık bir saniye/dakika/saat/gün/ay önce” yazısının üzerine tıklayın. Buraya tıkladığınız zaman hata alıyorsanız, facebook’a gidin sağ üst köşeden “Hesap Ayarları” menüsüne girin, soldan “Güvenlik” seçeneğine tıklayın ve “Güvenli Gezinme” seçeneğini kapatın. Durum beğendirmenin çalıştığına örnek olarak facebook hesabımdan yeni bir durum yazısı yazıyorum. Yazı “Ciddimi.com Facebook Durum Beğendirme Konusu” olsun. Yazımızı yazdım “6 saniye önce” yazısının üzerine tıklıyorum. Resimde gördüğünüz gibi yazının “id” numarası burada bu id numarasını kopyalıyoruz.

Facebook durum beğendirme resimli anlatım 6. aşama

Adım 7. Kopyaladığımız yazı id numarasını 5. adımda karşımıza çıkan fb-rebot sitesindeki bölüme kopyalıyoruz. Örnek resimde numaranın bazıları silinmiştir, siz numaranın tamamını buraya kopyalayın ve “AutoLike” butonuna tıklayın. Tıklar tıklamaz hemen beğenenler olacaktır. Gördüğünüz gibi “Ciddimi.com Facebook Durum Beğendirme Konusu” yazımı 34 kişi beğendi. Beğenen kişiler 1 dakika içinde yazınızı beğecektir, ben örnek resim almaya biraz ara verdiğimden 46 dakika önce yazıyor.

Facebook durum beğendirme resimli anlatım 7. aşama

Facebook durum beğendirme resimli anlatım 7. aşamanın devamı

Eğer resim beğendirmek istiyorsanız resminizin “id” numarasını almanız gerekecektir. Hemen facebook resim id’si almayı sizlere anlatıyım. Beğendirmek istediğiniz resmin üzerine tıklayın ve adres çubuğunda yazılı olan “fbid=” den sonrasını aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kopyalayın. Daha sonra bu facebook resim id numaranızı yine yukarıda anlattığım şekilde kullanarak facebook resim beğendirme işleminizi yapabilirsiniz.

Facebook durum beğendirme resimli anlatım 8. aşama

Eğer anlattığım tüm işlemleri doğru bir şekilde yaparsanız sizde benim yapmış olduğum gibi kolayca beğeniler alabilirsiniz.

Çalışan facebook durum beğendirme uygulaması site adresleri;

 • http://www.fb-rebot.com
 • http://www.fanclick.com.ar
 • http://www.likelo.com
 • http://www.statusliker.org
 • http://www.autoliker.co
 • http://www.autoliker.uk.to
 • http://www.autoliker.pro.tc
 • http://www.fb-hack.com/
 • http://www.powerlike.net
 • http://www.fb-autolikes.webs.com
 • http://wendellocampo.weebly.com
 • http://www.cyberzombie.tk
 • http://www.ujellybro.in/index2.php
 • http://www.autolikenospam.yolasite.com
 • http://www.fastliker.com
 • http://www.clnk.me/1xdVm
 • http://www.gm-likerz.net

Benzer konular

Yorumlar (1)

 • Lale

  Bu beğendirme işi çok iyi oldu. Likelo kullanıyorum ve paylaşımlarımı hemen beğendiriyorum. Anlatımda çok güzel olmuş gerçekten.

  Cevapla
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git