Anasayfa » Facebook » Facebook Bedava Alo Dedirtecek

Facebook Bedava Alo Dedirtecek

Facebook 2013 yılında bedava konuşma ile bir ilke imza atıyor. Kanada’da pilot uygulamasını hayata geçirmiş olan firma, yakın zamanda geliştirdiği uygulamayı tüm Amerika’ya yaymayı planlıyor.

Uygulamayı kullanmanız için gereken tek şey, Facebook Messenger kullanan arkadaşlarınızın profiline Facebook üzerinden free call yani ücretsiz ara butonuna tıklayarak sesli görüşme başlatmak. Facebook bu hamlesiyle Viber’a da gözdağı verdi. Viber’ın ise bu harekete, yeni bir güncelleme ile nasıl cevap vereceği merak konusu.

Facebook Bedava Alo Dedirtecek

Zaten son yıllarda çıkan yeni “anında mesajlaşma uygulamalarıyla” GSM firmalarının kısa mesaj servisleri baltalanmıştı. Bu yeni hizmet de, GSM operatörlerine zor günler yaşatacak gibi görünüyor. Facebook’un pilot uygulamasına başladığı servisin, operatörleri ciddi anlamda gelir kaybına uğratacağı konuşuluyor.

Bu yeni application, GSM operatörlerini kara kara düşündürse de, bu servis başlarda sadece wi-fi ile hizmet verecek. Ancak hızla gelişen teknolojinin en kısa zamanda, wi-fi seçeneğine 3G ve 4G’nin ekleyeceğini de unutmamak gerek. Bu uygulama şu an sadece Apple’ın işletim sistemi IOS’taki Facebook Messenger için kullanılabiliyor. Ama bu hizmetin en kısa zamanda Android’e de gelmesi bekleniyor. İşlevi kullanarak gerçekleştirilen sesli aramalar, wi-fi kullanıldığı için faturanıza yansımıyor fakat 3G üzerinden de kullanılmaya başlandığında oldukça veri tüketeceği bir gerçek.

Bu uygulamayı ne kadar sürede sonra kullanmaya başlayacağız, ne kadar kullanışlı olacak, ses iletme kalitesi bizi memnun edecek mi sorularına ise, önümüzdeki günlerde servisi kullanarak göreceğiz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git