Anasayfa » Güzellik » Evde Diş Beyazlatma

Evde Diş Beyazlatma

Diş renkleri tıpkı ten renginde olduğu gibi kişilere göre farklılık gösterir. Diş kişilerin estetik açısından en çok önem verdikleri kısımlardır. Çünkü insanlar sadece tek bir gülümsemeyle bakımlı ve estetik görünmeyi sağlayabilirler. Dişlerin beyazlaması, özellikle dişlerin yapısı ve bakımıyla alakalı bir durumdur. Bazı dişler vardır ki, fırçalamayla beyazlatmak mümkün olmamaktadır. Evde bilinen yöntemlerle diş beyazlatma, oldukça zahmetsiz ve kalıcıdır. Beyaz olmayan dişler sağlıksız ve kötü bir görünüme sebep olacaktır. Sigara kullanımı, yiyecek ve içeceklerin oluşturduğu tahribatlar sonrasında oluşan sararmalar, sosyal hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Hiçbir şeyin yerini tutamayan kendi dişlerinizin bakımını evde kolaylıkla yapabilme imkanınız vardır. Sık sık fırçalanan ve bakımı doğru anlamda yapılan dişler, uzun gülüşlere giden yoldur. Bu anlamda asitli içecekler, çay, kahve gibi sıvılar gün içinde dişleri yıpratarak, renginin kaybolmasına neden olacaktır. Zamanla sararmış dişler estetiğinizi bozan başlıca faktörler olacaklardır. Etkileyici ve kendine güvenerek bir gülümseme, özgüveni sağlamlaştıran köprüdür. Diş bakımı hayatımız boyunca uygulayabileceğimiz en önemli mecburiyettir. Ne kadar bakımlı olmuş olursanız olun, sararmış dişler sizleri ve karşınızdaki kişileri huzursuz edecektir.

Diş Fırçaları

1 çay kaşığı karbonat, yarım limon suyu ve 2 damla zeytinyağıyla dişlerinizde bembeyaz gülüşleri doyasıya yaşayacaksınız. Bir kabın içine bütün malzemeleri koyup karıştıralım. Daha sonra fırçamızı bu kabın içine batıralım ve dişlerimizi karışımla fırçalayalım. Sigara, kahve, çay ve dış faktörlere bağlı olarak sararmış dişler yavaş yavaş bembeyaz olup parlayacaktır. Gönül rahatlığıyla gülümseyebilecek, sosyal hayatınıza güvenle devam edebileceksiniz. Ağızlarını kapatıp gülümseyen pek çok insanla karşılarız. Bunun sebebi çoğu zaman sararmış dişler olmaktadır. Hal böyle olunca huzursuzluk ve kendine olan güvensizlik baş göstermeye başlar. Ne kadar fırçalamış olursanız olun, diş beyazlatma bakımını kullanmadığınız taktirde, dış faktörlere karşı korunmasız kalan dişler zamanla rengini değiştirmeye maruz kalacaktır. Kimyasal olan beyazlatıcı macunlar, gün içinde dişlerde oluşan kalıntıları temizlemekle yükümlüdür. Ayrı bir bakım gerektiren dişler, her şeyde olduğu gibi özene ihtiyaç duyar. Özenle bakılan dişler son derece sağlıklıdır. Bilinen en popüler diş beyazlatma malzemesi olan karbonat yardımınıza her zaman koşacaktır.

Başka takviyelerden biri ise gliserindir. Antibakteriyel etkisi olan gliserin diş beyazlatma konusunda çok başarılıdır. Bir damlası bile bakterileri yok etme konusunda faydalı olacaktır. Ayrıca bilinen sofra tuzunun da diş beyazlatmadaki hünerleri pek çok kişi tarafından bilinir ve kullanılır. Karbonat kadar güçlü bir temizleyici değildir belki ama, zorda kalıp karbonat bulamadığınız zamanlarda, kurtarıcı olarak görebileceğiniz bir malzemedir. Antibakteriyel özelliği yoktur, sadece dişleri beyazlatma konusunda faydalı işler görür. Dişlerin yapısı ve şekli nasıl olmuş olursa olsun, bembeyaz olması çok önemlidir. Dişleri beyazlattığı gibi, diş eti iltihaplarında ödemi azaltıcı etkisi vardır. Dişler mükemmel ve tek sıra halinde olmasalar da, hiçbir şey sararmış dişler kadar dikkat çekmeyecektir. Yaş, cinsiyet, konum her şeyi bir anda sıfırlayacak olan sararmış dişler, oldukça kötü bir görünüm sebebidir. Evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemler sayesinde, haftada bir kere bu uygulamaları yapabilirsiniz. Sağlıklı ve tertemiz dişler için mutlaka bakımı yapılmalıdır.

Benzer konular

Yorumlar (1)

  • emel konuş

    bana karbonat dişlere zarar verebilecek gibi geliyor ben deneyemem ya dişlerim daha kotu olursa :’(

    Cevapla
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git