Anasayfa » Teknoloji » En Yeni Teknolojik Gelişmeler

En Yeni Teknolojik Gelişmeler

En yeni teknolojik gelişmelerin beğenilere sunulduğu CES 2013 Las Vegas’da düzenlendi. Birbirinden ilginç ve akıllara durgunluk verecek yepyeni teknolojik ürünler görücüye çıktı. Telefonlar ile kontrol edilme imkanı olan legolardan, Smart Tv geliştirme kitlerine kadar, birçok beklenen ürün de firmalar tarafından tanıtıldı.

2012 model Samsung Smart Tv sahibi olanlar, geliştirme kitlerini bekliyordu. Samsung’un akıllı televizyonlarına, bu kitlerin takılması ile cihazların performansı artıyor. Bu kitler 4 çekirdekli işlemciye sahipler. Samsung Smart Tv kullanıcıları, 2012 yılında kullanamadıkları bu özelliği artık kullanabilecekler. Geliştirme kitleri ile birçok çalıştırılamayan uygulamayı çalıştırmak mümkün oluyor. Ayrıca bu kitler, bir üst modeli çıktığında, televizyonu yenilemek yerine, güçlendirmeyi mümkün kılıyor. 2012 model Samsung Smart Tv’ler bu kitler ile 2013 modele dönüşüyor.

Teknolojik Gelişmeler

Teknoloji meraklılarının beğenisine sunulan diğer ürünlerden biri de yeni Sony Cyber-Shot fotoğraf makinesi serisi oldu. Bu seride, fotoğraf kalitesi ciddi oranda arttırılmış. Exmor R CMOS sensörü ile, bu seride full HD video kaydı yapmak mümkün olacak. Zoom özelliğinin kullanıldığı fotoğraflarda, en ufak bir bulanıklık olmayacak. Bu seri, ilginç bir özelliği de içinde barındırıyor. Güzellik efekti adı verilen özellik ile fotoğrafı çekilen kişilerin en güzel yanları, makine tarafından öne çıkarılıyor. Bu yeni nesil makineler, fotoğrafları son derece iyi bir şekilde rötuşluyor. Yüzlerde parıldayan kısımları düzeltiyor. Ayrıca dişleri beyazlatıp, cildi pürüzsüzleştiriyor. Tüm bunlar sayesinde mükemmel fotoğraflar ortaya çıkıyor. Eski modellerden farklı olarak, geliştirilmiş flaş da ilave edilmiş. Bu flaş, her ışık ortamına uyum sağlıyor. Diğer bir güzel özellik ise, bilgisayar, tablet ve televizyonlara kablosuz bağlanabiliyor olmaları.

Mindstorm robot serisi ile 1998 yılında tanışmıştık. CES 2013’de ise Mindstorm’s 15th Anniversary paketi tanıtıldı. Bu paket 601 lego parçasını içeriyor. Ayrıca sensörler, yazılım ve Brick adlı parça da pakete dahil edilmiş. Bu robotlarda USB girişi ve Micro SD kart desteği var. 349 dolar fiyatla satışa sunulması beklenen bu robotları, bilgisayardan, tabletten ve akıllı telefonlardan yönetmek mümkün oluyor. Birbirinden güzel bu yepyeni teknolojik ürünleri, bu yıl sık sık göreceğiz. Hangilerinin satış rekorları kıracağı ise yılın sonunda belli olacak.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git