Anasayfa » Cep Telefonları » En İyi Akıllı Telefon

En İyi Akıllı Telefon

Piyasada çok sayıda akıllı telefon mevcut ve tüketici bu modeller arasında seçim yapmakta oldukça zorlanıyor. Biz de size bu teknoloji harikası cihazları karşılaştırarak sizin neleri ön plana çıkardığınıza göre sağlıklı bir tercih yapmanıza yardımcı olacağız. Öncelikle cihazların işlemcileri ve grafik özelliklerinden bahsedelim.

Samsung Galaxy S3 modeli bu kategoride açık ara tercihimiz. Özellikle 4 adet 1.4 Ghz çekirdekli Exynos 4212 işlemcisi önceki modellere göre minimum %20 daha fazla performans sağlıyor. Piyasadaki çoğu uygulamayı rahatlıkla çalıştırabilen bu alet grafik ve işlemci konusunda size güven verecek.

Ekran kalitesi bakımından Sony Xperia S rakiplerinin birkaç adım önünde. Cihaz LED arkadan aydınlatmalı, BRAVIA destekli, 1280 x 720 çözünürlüklü kusursuz ekranı yaptığımız tüm testlerden en yüksek puanı almayı başardı. Özellikle fotoğraf görüntülemedeki kalitesi gerçekten tartışılmaz. Şimdi gelelim çoğumuzun en çok önem verdiği tasarım seçimine. Zevkler tabiki ayrıdır fakat bazı modeller vardır ki herkesin gönlünü çeler. Tasarım olarak akıllı telefonlar arasında pek de bir fark olmadığının zaten farkındayız. Fakat küçük detaylar insanı kendine çekmeye yetiyor. Sony Xperia S modeli özellikle keskin hatları ile karşılaştırmamızda diğer modellerden ayrı bir yerde kendine yer buldu. Geceleri çok daha hoş bir görüntüye sahip olan bu cihaz ovallikten pek de hoşlanmayanlar için ilk tercih olacaktır.

En İyi Akıllı Telefon

Tasarım konusunda bizden geçer not alamayan cihazlar HTC modelleri. Serideki her telefonun aynı telefonmuş hissiyatı doğurması HTC’nin en önemli zaafı olarak görünüyor. Pil ömürlerini karşılaştıracak olursak Samsung Galaxy S3’ün az da olsa önde olduğunu söyleyebiliriz. Rakiplerine nazaran daha büyük bir pil bulunduran cihaz gerekli ayarları yaptığınızda aktif kullanımda bile 2 gün pil ömrü sağlayabiliyor ki bu akıllı cihazlar için çok büyük avantaj. Günümüzde telefonları kamerasız düşünmek olanaksız hale geldi. Akıllı telefonlarda her alanda olduğu gibi kamera kalitesinde de büyük rekabet var. HTC One X’in kamera konusunda gayet başarılı olduğunu söylemek mümkün. Çeşitli yazılımlar ile çok daha gerçekçi görüntüler elde edebiliyorsunuz.

Tüm kategorileri göz önünde bulundurduğumuzda en iyi akıllı telefonun Samsung Galaxy S3 olduğuna karar verdik. Umarız sizi aydınlatabilmişizdir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git