Anasayfa » Bilgisayar » En iyi 5 Laptop Markası

En iyi 5 Laptop Markası

Laptop teknolojisi artık çok gelişti ve laptop markaları arasındaki rekabet de oldukça kızışmış durumda. Bu rekabet de kullanıcıya en iyi laptopların sunulmasında yardımcı oluyor.

En iyi 5 Laptop

Monster: Oyun oynarken veya 3d tasarım programları kullanırken aynı zamanda da pratiklikten vazgeçmeyenler için vazgeçilmez olan bir markadır. Ekonomik açıdan ise oldukça dezavantajlıdır. Boyut olarak da diğer laptoplara göre oldukça büyüktür. Bunun temel nedeni güçlü bir işlemci için gerekli olan güçlü soğutucudur. Bu nedenle Monster marka laptopların kasası genelde oldukça büyük ve ağır olur.

Dell: Performans olarak üst seviye hedefleyip, sınırlı bir ekonomik bütçe ayırabilecek olanlar tarafında genellikle tercih edilen bir markadır. Kasasının büyüklüğü ve bilgisayar ağırlığı olarak da standartların çok fazla dışına çıkmaz. Dell laptopların en çok tercih edilme nedenlerinden biri de teknik servislerinin çok güçlü olmasıdır. Çoğu ülkede evlere kadar gelip bozulan bilgisayarınızı alırlar ve tamir yapıldıktan sonra tekrar kargo ile size gönderirler.

Sony: Son dönemde tamamen laptop geliştirmeye yönelen firma öncelikli hedefini estetik ve hafiflik üzerine belirlemiş gibi görünüyor. Yüksek performans aramayan fakat hafiflik, pratiklik ve zariflik arayanlar için tercih nedeni olan bir marka…

Toshiba: Firma Japonya merkezli olmasından dolayı elektronik alanda müşterilerinin güvenini kazanmış durumda. Tabii ki fiyatlara da belli miktarda bu durumun yansıdığını görüyoruz. Ancak fiyata göre bir değerlendirme yaptığımızda Toshiba laptoplarda istediğimiz performansı göremiyoruz. Hatta bazı yüksek performans oyun ve programların kullanımı esnasında bilgisayarın işlemcisinin çok fazla ısınmasından dolayı bilgisayar kendisini kapatıyor.

Asus: Üretimi Çin’de yapmasından dolayı ücret olarak en uygun marka. Ancak performans olarak genelde orta seviyelerde geziyor.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git