Anasayfa » İnternet » En Çok Tıklanan Siteler

En Çok Tıklanan Siteler

Ülkemizde internet abonelerinin sayısı artık on milyonlarla ifade ediliyor. Ülkemizde günlük olarak en çok tıklanan siteler hangileri diye merak ettiniz mi? 20 yıl önce icadıyla hayatlarımıza işlemeye başlayan web, artık pek çok insanın vazgeçilmezi oldu. Artık milyarlarca sayfadan oluşan bu dev ağ içinde bir de ‘yokluğuna dayanamayacağımız’ siteler var. Milyonlarca her gün bu siteler ile internet erişimi sağlıyor diyebiliriz. Bu siteler tüm dünyanın en çok tıklanan web siteleri olmaları sebebiyle ülkemizde de Türkçe dil desteği sağlayan siteler.

İşte sunduğu hizmetlere bağlı olduğumuz ve günlük olarak en çok tıklanan 5 web sitesi:

Google

Ana sayfasında, şirketin haber, Google Play mobil uygulama mağazası, Gmail gibi hizmetlerin kısayoluna ulabildiğimiz web sitesi, aslında hep elimizin altında bulunan, yaygın bir arama motoru. Google, basit arayüzü ve yenilenen Doodle’larla web kullanıcılarının vazgeçilmezlerinin başında geliyor.

YouTube

Güncelliğini, her gün yüklenen sayısız video ile koruyan Youtube, web’in en büyük video paylaşım sitesi olma ünvanını da elinde bulunduruyor.

Facebook

Şikayet etmemize rağmen kullanmayı sürdürdüğümüz web sitelerinden biri de, dünyanın en büyük sosyal ağı ünvanına sahip Facebook. Sitenin gücünü, başka pek çok web sitesine kaydolmadan Facebook bilgileriyle oturum açabiliyor olmamız da gözler önüne koyuyor. Ayrıca bu dev sosyal paylaşım ağı, akıllı telefonlardan ücretsiz sesli arama özelliği de sunmaya başladı.

Twitter

140 karakterle sınırlı gönderimlerin yapılabildiği bu sosyal paylaşım ağı, Facebook’taki gibi arkadaş sistemine dayanmıyor. Twitter’ı vazgeçilmez kılan en önemli sebeplerden biri de, son dakika haberlerinden çok hızlı bir kaynak özelliği göstermesi. Ama dikkat, elbette bu kadar çok haberin paylaşıldığı sitede, asparagas haberlerle karşılaşmanız da olması.

Wikipedia

Kullanıcılarına hem okuyucu, hem yazar olma imkanı veren, açık ansiklopedi özelliği gösteren bu web sitesinin toplam 24 milyon girdisi bulunuyor.

Benzer konular

Yorumlar (1)

  • Demir

    Bu listedeki sitelerin en az bir tanesine günde bir kere mutlaka giriyorum. Zaten bunlar dünya genelinde en çok tıklanan siteler.

    Cevapla
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git