Anasayfa » Spor » Dünyanın En İyi Futbolcusu Kim

Dünyanın En İyi Futbolcusu Kim

Tüm dünyada en çok bilinen ve ilgi duyulan spor, kuşkusuz futbol. Birçok spor dalına oranla, sporcuların dudak uçuklatan rakamlara transfer edildiği futbol sporunda, kuşkusuz mucizeler yaratan sporcular da var. Bugüne kadar birçok sporcunun gelip geçtiği bu spor dalında, Uluslararası Futbol Federasyonu Birliği, yani FIFA tarafından belirlenen “Dünyanın En İyi Futbolcuları” listesinde, tanınmış ve işini hakkı ile yapan futbolcular yer alıyor. Peki, sizce dünyanın en iyi futbolcusu kim?

1985 doğumlu ve Portekiz asıllı Cristiano Ronaldo, dünyanın en iyi futbolcuları arasında yer almakla birlikte, yakışıklılığı ile de bayan futbol taraflarının ilgi odağı olmaya devam ediyor. Dünyada en çok hayranı olan yıldız futbolcular arasında olan Ronaldo’nun şu sıralar Manchester’a transfer edileceği konuşulsa da, Real Madrid’in başkanı Perez, ünlü futbolcunun takımda kalacağı açıklamasını yaptı. Senede ortalama 33 milyon dolar kazanç elde eden futbolcunun bu gelirine bir de reklam gelirleri eklenince, ünlü futbolcu gerçekten de dudak uçuklatan rakamlar kazanıyor. Peki, listede başka kimler var?

Dünyanın En İyi Futbolcusu

Cristiano Ronaldo’nun en büyük rakibi tabi ki Lionel Messi. Messi son yılların en büyük futbolcularından bir tanesi. Ayrıca bu yıl Galatasaray’a transfer edilen ve transferi tüm dünyada çok konuşulan Drogba da, Dünyanın En İyi Futbolcuları arasında yer alıyor. Performansı ile göz dolduran ünlü futbolcu, ilerleyen yaşına rağmen, hem tecrübesi hem de tekniği ile futbolda hala başarılı olmayı başarıyor. Üstelik ünlü futbolcunun transfer ücreti de dudak uçuklatacak türden. 1.5 yıllık bir sözleşme imzalayan ünlü futbolcunun bu süreç için aldığı rakam 11 milyon Euro civarında.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git