Anasayfa » Güzellik » Dudaklara Botoks Uygulaması

Dudaklara Botoks Uygulaması

Botoksu dudak şekillendirmede kullanmıyoruz. Bu yanlış bilinen bir kavram. Dudak şekillendirmekle dolgunlaştırmak dolguyla olur. Dolgu olarak bunun için özel yapılmış hyaluronik asitli dolguları kullanıyoruz veya kişinin kendisinden alınan yağla da dudak dolgunlaştırmak ve şekillendirme yapılabilir. Botoksu dudağın çevresinde meydana gelen çizgileri gidermek için kullanıyoruz. Çoğu kişide sigarayla veya kişinin mimik hareketleriyle meydana gelen bu çizgiler erken yaştan itibaren başlayabilir. Yüzün orta bölgesinde gözüken dudak çizgileri çok ilgi çeker. Ve kişiyi olduğundan yorgun ve yaşlı gösterir. Bu çizgilerin giderilmesinde yine en çok kullandığımız yöntemler dolgu ve lazerdir. Ama mimikten kaynaklandığı için bu bölgeye botoksunda uygulanması sonuçların çok daha iyi olmasını sağlar. Bu bölgeye yapılan botoksun etkisi kısa sürer. Çok düşük dozlarda kullanırız. Fazla yapılan dozlar dudakta kaymalara veya bir şey yeyip içmede mani olmalara sebep olabilir. Bu yüzden bu bölgeye çok dikkatli yapılmalıdır.

Çevrede gördüğünüz abartılı dudaklar botoksa ait değildir. Botokssuz lafı aslında yanlış bir söylemdir. Bunlar çok fazla abartılı dolgu uygulanmış ya da yanlış madde uygulanmış, çünkü dudağa her madde uygulanmaz. Dudağa uygulanmayacak maddeler vardır. Yanlış madde uygulanırsa dudak fazla şişer. O yüzden yanlış işlemler sonucu meydana gelmiş dudakları botoksla karıştırmamak gerekir.

Dudak Botoks

Botoks ve Mimikler

Kaşını fazla çatan kişilerde zamanla bu bölgede derin bir çizgi oluşabilir. Alnını sürekli kaldıran kişilerde paralel derin çizgiler oluşabilir. Ya da çok aşırı gülerken göz çevresi kırışan kişilerde bu bölgelerinde kırışıklık olur. Biz botoksla bu fazla çalışan kasların hareketini aslında hafifletiyoruz. Bu yüzden botoks yapıldıktan sonra gerektiği gibi yapılırsa hiçbir şekilde doğal olmayan görünüm söz konusu değildir. Bilakis fazla çalışan kasların hareketini azalttığımızdan kişi çok daha sağlıklı ve genç gözükür. Botoksla olabilecek fazla yani kötü gözükebilecek durumlar kaşın fazla kalkması olabilir ki bunu kaşın üstüne çok küçük miktar koyarak engel olabiliyoruz. Veya güldüğümüzde yanakların biraz dışarı çıkmasıdır ki bunu da gözün altına çok fazla botoks koymayarak engel olabiliyoruz.yani günümüzde kasları çok iyi tanıyoruz. Ve botoksu ona göre yapıyoruz.

Bilgili bir şekilde yapılan botoks kesinlikle kişiye doğal görünüm verir. Ve genç ve iyi bir ifade sağlar. Bilgili ve bilinçli bir doktor kontrolünde uygun yüzlere yapılan botoksta acaip bir ifade oluşmaz. Bilakis kişi sağlıklı ve dinç gözükür. Dışarıda gördüğünüz kötü örnekler abartılı ya da pek çok işlemin bir arada yapıldığı yüzlerdir.

Botoks hakkında şu başlıklara da göz atabilirsiniz;

Botoks İle Göz Çevresi Dolgusu

Botoks Nasıl Uygulanır

Botoks ile Hangi Estetiksel Kusurlar Düzeltilebilir

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git