Anasayfa » Güzellik » Doğru Sütyen Seçimi

Doğru Sütyen Seçimi

Sağlığına ve görünümüne önem gösteren bayanların çamaşırlarında yer alan sütyenler 2013 yılında iç giyim firmaları tarafından özenle hazırlanarak farklı modelleriyle satışa sunuldu.

Ne kadar iç giyim olarak anılsa da sütyen bayanların kıyafetlerini tamamlayan ve bir o kadarda güzel duruşlarını sergilemelerini sağlayan bir iç çamaşırı olmuştur. Modanın hızla değişen dinamik yapısıyla beraber iç giyim sektöründeki hızlı gelişme sebebiyle sütyenlerde çok fazla alternatif bulmak mümkün olmuş ve iç giyim artık bayanların içleri kadar dış giyiminde de önem verdikleri bir faktör olmuştur. İç çamaşırı denince bayanların öncelikleri arasında yer alan sütyenler bayanların göğüs şekline, yapısına, büyüklüğüne göre farklı tasarımlarla hazırlanmış hem şıklığınızı hem rahatlığınızı hem de sağlığınız düşünülerek sizlere sunulmuştur.

Sütyen seçiminde önemli olan göğüslerinizin yapısı ve hangi kıyafetle kullanacağınıza karar vermeniz olacaktır. Özel bir gecede giyeceğiniz şık kıyafetiniz için seçeceğiniz yanlış bir sütyenle hayal kırıklığına uğramanız mümkün olabilir. Kullanacağınız sütyen hem kıyafetinizi hem de göğsünüzü tamamlamalı ve ahenk içerisinde olmalıdır. İç giyim sektörünün ilerlemesi sayesinde her göğüs şekline göre sütyen modeli bulmanız mümkün olmaklar birlikte sizin göğüs şeklinizi bilmeniz çok önemlidir.

Sütyen Seçimi

Gelelim hangi tür kıyafetlerinizle nasıl sütyenler kullanmanız gerektiğine; Dar bluzlar ve dar badyler kullanıyorsanız mutlaka dikişsiz sütyenleri tercih etmelisiniz bu sütyenleri seçerken üzerinde kurdele olmasına dikkat edin. Dar üstlerde dikişli bir sütyen kullanırsanız çirkin bir görüntü sergileme ihtimaliniz yüksektir. Straplez sütyenlerinizi yakası açık tunik elbiselerinizle kullanmanız tavsiye edilirken bu sütyenlerde dikkatli seçim yapmanız, göğsünüze tam oturan göğsü kaldıran kaliteli olan sütyeni kullanmanız gerekmektedir. Göğsünüzü bastıran ve taşıran straplez sütyenler göğüslerinizde hiç hoş durmayacaktır. Dekolte seven bayanların tercih ettikleri derin V sütyenler göğüs dekolteli bluz, elbise ve gömleklerde cesur bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Seksi sütyenler bol dantelli ve balenleri ile siz bayanların daha çekici görünmenizi sağlarken bu sütyenleri genelde klasik giyinmeyi seven bayanlar tercih etmektedirler. Destekli sütyenler dediğimiz çeşit göğüsleri küçük bayanların kurtarıcısı olarak bilinmekte giyeceğiniz kıyafeti daha şık bir hale getirmenizi mümkün kılmaktadır. Spor sütyenler ise adından da anlaşılacağı gibi spor yaparken günlük yaşamınızda ve spor giyimde tercih edeceğiniz sütyen modellerinden biridir. Artık tasarlanan sütyen modelleri arasında seçim yapmak siz bayanlara kalıyor. Doğru seçilmiş bir sütyenle şıklık sizin elinizde.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git