Anasayfa » Güzellik » Doğal Peeling Yapma Yöntemleri

Doğal Peeling Yapma Yöntemleri

Doğal peeling yapma yöntemleri, cildinizin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Başta temiz olan cilt sağlıklı görünecektir. Peeling cildinizi ölü derilerden arındıracak, birikmiş yorgunluğunuzu atacak ve gözenekleri tıkayan kirleri temizlemenizi sağlayacaktır. Evde kendi yöntemlerinizle, oldukça ekonomik şekilde cildinizi temizleyebilir, güne hazırlayabilirsiniz. Peeling yaptıktan sonra, cilde yapılan makyaj daha kalıcı ve pürüzsüz görünecektir. Sivilcelerden ve siyah noktalardan arındırarak daha canlı görünmenizi sağlayacaktır. Kimyasal ürünlere gerek kalmadan, tamamen doğal yöntemlerle kendinizi yenileme fırsatı bulacaksınız. Ölü tabakayı atıp, cildinizle yüzleşme şansını bulacaksınız. Farkı görüp hayret edecek, çevrenizden cildiniz üzerine olumlu tepkiler alacaksınız. Haftada 2 defa yapılan peeling sayesinde, bebeksi bir cilde sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır. 1 kaşık yoğurdun içine 1 tatlı kaşığı mısır unu ve tatlı kaşığı limon ekleyelim. İyice karıştıralım ve bu karışımı yüzümüze sürelim. Masaj yaparak ve dairesel hareketlerle cildimize iyice yedirelim. 10 dakika bekledikten sonra cildimizi yıkayalım. Balın mucizesini bilmeyen yoktur. Baldan gelen güzellik sizlere yansıyacak ve daha ileriki yaşlarda aynalara gülerek bakabileceksiniz. Her yaşta kadınlar güzeldir, fakat bu güzelliği açığa çıkarmak bazı işlemlerden geçerek oluşur. Balın mucizesini güzelliğinize taşıyarak, pürüzsüz cilde kavuşmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz.

1 tatlı kaşığı bal, 1 yumurta sarısı ve 2 damla limon suyunu karıştıralım. Bu karışımı yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. Kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra bir tabaka daha sürün. İkinci tabaka da kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın. Baldan gelen mucizeyle tanışacak ve cildinizdeki ölü derilerden kurtularak gözeneklerin nefes almasını sağlayacaksınız. Daha sonra cildinize uygun gördüğünüz bir nemlendiriciyi yüzünüze sürebilirsiniz. Peeling cildi temizleyen maskeden ve makyajdan önce yapılabilecek doğal güzelliktir. Yaşlanmayı geciktiren, makyaj kalıntılarından arındıran, dışarıdan gelen ve cildinize işleyen dış faktörlerden arındıran temizleyicidir. Hayat boyu olmazsa olmazdır. Özellikle kadınlar için hijyen çok önemlidir ve temizlik güzelliğin başında gelir. Haftada 2 en az 1 kere mutlaka peeling uygulamaya özen göstermelisiniz. Özellikle soğuk havalarda cilt kuruyacak, nemini kaybedecek ve pürüzlenmeye yol açacaktır. Pürüzler sağlıksız bir görünüme sebebiyet vererek, dışarıdaki yoğun havaya karşı cildinizi korumayacaktır. Cildin korunmaya ihtiyacı vardır ve sürekli beslenmesi gerekir. Aynı şekilde sıcak havalarda da güneş ışınlara aşırı maruz kalarak nem kaybı yaşayacak, çabuk yumuşama gösterecektir. Cilt doğal yapısını ve elastikiyetini ilerleyen yaşlarda kaybetmeye maruzdur. Doğanın getirdiği yer çekimine de maruz kaldığı için ciddi bir bakıma mutlaka ihtiyacı vardır. Her gece yatmadan önce mutlaka gül suyu ile cildinizi temizleyin ve canlılığını korumasına izin verin. Halis gül suyunu pamuğa dökerek cildinizde gezdirin. Ne kadar sabunla yıkamış olursanız olun, dış faktörlerden gelen kirliliği göreceksiniz. Cildinizin gözenekleri açılacak ve sabaha kadar nefes alacaktır.

Doğal Peeling

Yağlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Genellikle yağlı ciltleri temizlemek diğerlerine göre daha zahmetlidir. Cilt sürekli yağı kusarak, parlak bir görünüme sebep olacaktır. Cildi sık sık temizlemek, haftada 2 defa peeling yapıp arındırmak gerekmektedir. Yağlı cilt sivilce ve siyah noktalara daha çok yatkındır. Aynı şekilde cildinizi temizleyin ve kesinlikle yağlı şekilde bırakmayın. 1 kahve kaşığı kekik, 1 su bardağı süt, birkaç damla kolonya yardımıyla cildinizi arındıracaksınız. Kekik ve 1 su bardağı sütü kaynatalım. Karışım kaynadıktan sonra içine birkaç damla limon kolonyası dökelim. Bu karışımla cildinizi temizleyin. Haftada 2 defa bu karışımı taze olarak hazırlayıp, yağlı cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizin arınması, temizlenmesi yapılan bakımla alakalıdır. Düzgün bir bakım sayesinde, dışarıdan ve içeriden gelebilecek faktörlerden cildinizi koruyacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git