Anasayfa » Güzellik » Doğal Maskelerle Yaşlanmayı Geciktirin

Doğal Maskelerle Yaşlanmayı Geciktirin

Güzellik insan hayatının vazgeçilmezidir. Bakım da bunu desteklerse çok daha güzel bir görünüm yakalanması mümkündür. Bakımlı kişiler kendilerini daha canlı, güvenli ve özel hissederler. Cildimiz yılların birikimi olan yorgunluk, stres, kötü havaya maruz kalma, güneş ışınları ve yeterince ilgilenilmemesi üzerine belli bir dönemden sonra mutlaka derin çizgilerini yüzümüzde göstermeye başlayacaktır. Doğal maskeler bitkiler, sebze ve meyvelerden elde edilerek hazırlanmaktadır. Tamamen doğal ve organik olan bu bakım kürleri, vücudunuzun her noktasına etki ederek güzelliğinizi yansıtmanızı sağlayacaktır. Yaşlanmak herkesin doğasında var olan, hayatın getirmiş olduğu bir oluşumdur. Fakat yaşlılık düşünsel, zihinsel ve bedensel olarak kendisini fazlasıyla gösterecektir. Bunun önüne geçmek için mutlaka kendi vücut ve cildinize zaman ayırarak, ne kadar özel olduğunuzu hissetmelisiniz. Öncelikle kendinizi önemseyerek yaşlanmaya karşı hazır olmalısınız.

Doğal maske yapımı için malzemeler

Öncelikle gün boyu yorgun ve kötü havaya maruz kalmış cildimizi, yatmadan önce temizleyelim. Daha sonra saf gül suyunu pamuğa yayarak cildimize dairesel hareketlerle yedirelim. Ne kadar güzel temizlendiğini göreceksiniz. Cildiniz gerilecek ve uygulamaya başladıktan kısa süre sonra cildinizin sıkılaşmaya başladığını hissedeceksiniz. Bir bebek tazeliğinde olan cildiniz nefes alacak, gözenekleri açılacaktır. Kesinlikle makyaj kalıntılarıyla uyumayın ve cildinize uzun süre sabitlemeyin. Gözenekleri tıkayarak, cilt kimyasalları emecektir. Bu da olumsuz faktörlerden biridir. Daha sonra güvendiğiniz bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Sabah uyandığınız zaman cildinizi güzel ve yoğun bir güne hazırlayın. Maden suyuyla cildinizi silin ve sıkılığını kaybetmemesini sağlayın. Ayrıca buzluğunuza soda limon karıştırıp dondurun. Her gece yatmadan ve sabah uyanınca cildinize, dekolte bölgenize masaj yaparak kan dolaşımı olmasını sağlayın. Bu şekilde cildiniz yorgun bir günü daha hafif atlatacaktır. Daha canlı, diri görünecek ve nefes alacaktır.

Güzellik bir bütündür. Cildinizde güzelliğinizi yansıtan en önemli giysinizdir. İçten beslenen deri, cilt tabakaları da oldukça faydasını gösterecektir. Maydanoz ve limon kürünü her sabah aç karnına için. Vitamin deposu olan maydanoz, ölü hücrelere ve derilere meydan okuyacaktır. Bu şekilde hem beden, hem ruh güzelliğinizi koruma altına almış olacaksınız. Bol bol C vitamini içeren besinler tüketin. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan balık çeşitlerinden destek alın. Cildimiz doğanın getirdikleriyle beslenerek, uzun seneler boyunca güzellik sırrını korumuş olacaktır. Yeşil çayın içindeki antioksidan sayesinde, daha genç, sağlıklı bir görünüme sahip olmanız mümkündür. Kuru, karma ve yağlı ciltlerin dokuları birbirinden farklıdır. Ama bakım aşamaları hiç değişmezler. Hepsi ilgi ister ve bakıldıkça cevap verirler. Evde yapacağınız doğal maskeler, kısa sürede etkisini göstererek güzelliğinize doğallık katacaktır. Öncelikle mutlaka mevsim meyveleri ve sebzeleri kullanalım. Bal kuru ciltlerin mükemmel dostudur. Maske konusunda ayrılmaz bir bütün olan bal, limon sıkılık ve tazelik katacaktır. İkisinden 1 er çay kaşığı karıştırıp, cildimize dairesel hareketlerle yedirelim. 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayalım. Cildinizi kesinlikle sıcak suyla temas ettirmeyin. Güneşe çıkarken mutlaka koruyucu kremler kullanın. Rüzgarlı ve soğuk havalarda nemlendiricinizi ihmal etmeyin. En önemlisi yatmadan ve uyandıktan sonra cildinizi güne hazırlamayı bir vazife edinin. O zaman kendinize vereceğiniz en büyük hediyeyi vermiş olacaksınız. Güzelliğin ve gençliğin sırrı doğadan gelen doğal güzelliklerde saklıdır. Bunu açığa çıkarmanın yolu da sadece biraz ilgiden geçiyor.

Ayrıca Kırışıklıklar İçin Doğal Maskeler başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git