Anasayfa » Güzellik » Doğadan Gelen Güzellikler

Doğadan Gelen Güzellikler

Doğadan gelen güzellik deyince saflık, temizlik aklımıza gelir. Güzellik öncelikle hijyen olmaktır. Fresh ve bakımlı olmak güzelliği beraberinde getirir. Sadece yıpratıcı makyajlar yaparak, çok güzel olmak deyimi eksiktir. Bunun yanında kendisine özen göstermek cildini, saçını ve vücut bakımını yapmak tamamlar. Kendine özen göstermek, özel hissetmekle eş değerdir. Son derece ekonomik şekilde bakımınızı kendiniz yapıp, tepeden tırnağa itinalı görünebilirsiniz. Öncelikle kesinlikle temizlenmemiş ve nemli olmayan bir cilde makyaj yapmayın. Makyaj yaptıktan sonra mutlaka temizleyin. Temizleyici olarak da gül suyu öncelikli tercihimizdir. Haftada bir defa olmak suretiyle cildinize mutlaka maske uygulayın. Ölü derilerden arındıran harika maskeler, cildin sıkılaşmasını sağlayacaktır. Cildin tüm gün yorgunluğunu alan, dinlendiren maskelerden en tercih edilen çeşitlerden biri de, yumurta maskesidir. 1 yumurta sarısını 2 tatlı kaşığı yoğurtla çırpalım. 5 damla havuç yağı ve 1 tatlı kaşığı halis zeytinyağını ilave edip tekrar çırpalım. Elde etmiş olduğumuz karışımı yüzümüze parmak uçlarıyla dairesel hareketler yaparak yedirelim. Yüzümüzde yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayalım. Bu maske hem yaşlanmayı önleyecek, hem de günün yorgun görünümünü alacaktır.

Doğadan Gelen Güzellikler

Aynı şekilde vücudunuza yapacağınız maskelerle de daha diri ve pürüzsüz görünüm sağlayabilirsiniz. Vücut bakımı insanların ayrılamaz bir parçasıdır. Hal böyle olunca, yine evdeki harika malzemelerle, güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Zamanla kendinizi daha özel ve güzel hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır. Öncelikle ılık bir duş alın ve kan dolaşımınızı harekete geçirip, vücudun gözeneklerini açın. Sonrasında 1 çorba kaşığı deniz tuzu ve 3 çorba kaşığı zeytinyağını karıştıralım. Bu harika karışımı öncelikle dirsek, topuklar ve diz bölgesine yoğun olarak ovarak yedirelim. Daha sonra tüm vücudunuza masaj yaparak yedirin. Peeling görevi gören bu harika maske, cildin tüm ölü derilerini yok ederek gözeneklerin nefes almasını sağlayacaktır. Daha sonra tekrar ılık suyla yıkayın. Zaten zeytinyağının vermiş olduğu mükemmel enerji ile, vücudunuz nem oranını dengeleyecektir. Cilt ve vücuttaki ölü derilerin atılması çok önemlidir. Çünkü ölü deriler gözenekleri tıkayarak kırışıklıkların çabuk olmasını sağlarlar. Özellikle temizlenmemiş ve kimyasal kalıntı olan makyaj artıklarıyla sabaha kadar beklemişse, kalıcı lekelerin oluşması çok normaldir. Üstelik sivilce, siyak nokta ve akneleri de beraberinde getirecektir.

Cilt ve vücut bakımının önemi güzellik konusunda ilk sırada yer alsa da, saçları kesinlikle atlamamak gerekiyor. Saçlar kadınların en önemli aksesuarlardır. Hatta olmazsa olmazlarıdır. Rengi, kısalığı ve uzunluğu fark etmeden, bakım isteyen güzelliği taçlandıran özelliktir. Tabi ki şifalı bitkilerle saçlarınızı oldukça hareketli ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçın yapısı da kişiler için çok önemlidir. Öncelikle saçlarınızı sık sık diplerinden tarayın ve ihtiyacı olan nemi kazandırın. Saç nemsiz kalırsa yıpranır ve kopmalara yol açar. Kökünden besleyip, onları sevmek gerekiyor. Saç sevildiğini ve kendisiyle ilgilendiğinizi bilmelidir. Akşam yatmadan önce mutlaka diplerinden sık dişli fırçayla taramayı ihmal etmeyin. Haftada bir defa mutlaka bakımını yapın. 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı susam yağını karıştırın. Bu karışımı saçlarınızın köklerine iyice yedirin. Parmak uçlarınızla masaj yaparak diplerine iyice temas etmesini sağlayın. Bu sadece bir başlangıç olacaktır. Daha sonra streç filme sarıp en az 2 saat saçınızda bekletin. Daha sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Güzellik sizin başlangıçlarınızla devam eder ve yerini bulur. Vücudunuzun her zerresi bakıma ihtiyaç duyar. Beslemek de sizin ne kara özel hissetmek istediğinize bağlıdır.

Doğallıktan yanaysanız mutlaka Doğal Maskelerle Yaşlanmayı Geciktirin makalemizi de incelemelisiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git