Anasayfa » Genel » Deri Böceği İlaçlama

Deri Böceği İlaçlama

Deri böceği diğer bir adıyla uyuz insan sağlığı açısından son derece tehlike bir hayvandır. Bu nedenle deri böceği ilaçlama işlemi ciddi bir iş olup hiçbir şekilde ihmalkar davranmamak gerekir. Deri böcekleri beslenme olarak hayvansal ürünler tercih eder. Bazı türleri dış ortamlarda bulunur ve bunlar büyüktür gözle görülmesi mümkündür. Bazı türleri ise küçüktür ve gözle görülmesi zordur işte bu küçük olan türler insanların ve hayvanların vücudunda uyuz denilen hastalığın olmasına neden olurlar. Bu böceklere evlerimize girdiği anda evde kıl, yün vb. ne varsa hepsini kemirmektedir. Ayrıca ev içerisinde var olan hayvansal besinleri de tüketmektedirler. Bu böcekler aynı zamanda deri konfeksiyonlarında, halı konfeksiyonlarında vb. alanlarda da görülmektedir.

Deri böceği denildiğinde deri böceğinin bir türü olan ve insanlarda uyuz hastalığına neden olan ve uyuz adıyla anılan türleri de bulunmaktadır. Uyuz yani deri böcekleri insanların derisinin altına girerek buralarda mikrop dolu çukurlar oluştururlar. Bu böceğin adının da buradan gelme ihtimali vardır. Uyuz yani deri böcekleri insanda sürekli kaşıntı deride yırtılmalar ve deride akıntılara neden olmaktadırlar.

Deri Böceği İlaçlama

Deri böceği ilaçlamasında bu böcek türüne göre ilaçlama yapmak gerekmektedir. Büyük olan ve gözle görünen türüne müdahale ve ilaçlama yöntemleri farklıdır. Deri böceği ilaçlama da mutlaka uzman ekiplerden yardım alınmalıdır. Uygun ilacı doğru şekilde uygulayarak sizleri bu dertten anca onlar kurtarabilmektedir.

İnsanlara uyuz hastalığı bulaştıran deri böcekleri ile mücadelede mutlaka kişiler doktora başvurmalıdır. Bu uyuz hastalığının geçebilmesi için doktor tavsiyeli ilaçların kullanılması gerekmektedir. Daha sonra ise bu hastalığın bulaştığı kişinin bulunduğu yerlerde mutlaka uyuz yani deri böceği ilaçlaması yapılması gerekmektedir. Bireysel mücadeleler bu böcek türü küçük olduğu ve görünmediği için ayrıca hangi ilacın etkili olacağı bilinmeden yapılacağı için sonuç vermeyebilir. Güvenilir sonuçlar almak istiyorsanız. Profesyonel bir ekip ile doğru ilaç ve doğru uygulama yöntemi sizleri bu böceklerden kurtarmaya yardımcı olacaktır. Böylece sağlığınızı bu tehlikelerden korumuş olacaksınız. Deri böceği yani diğer bir adıyla uyuz ilaçlama ciddi bir ilaçlama işidir. Ve doğru yapılması gerekmektedir.  İlaçlama firmaları eğitimli uzman kadrosuyla sizlere sadece deri böceği diğer adıyla uyuz üzerinde değil karınca, salyangoz, kırkayak, pire, örümcek, güve vb. tüm haşereler üzerinde etkili sonuçlar sunmaktadır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git